מחפשים עובדים לסטארט-אפ שלכם? המדינה תסבסד שכר של סטודנטים ערבים

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה פועלת גם השנה לשילוב מתמחים מהאוכלוסייה הערבית, בתקציב של כ-4 מיליון שקל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סטודנטים באוניברסיטת חיפה. מכשירה כבר כיום סטודנטים ערבים רבים
סטודנטים באוניברסיטת חיפהצילום: דורון גולן/ג'יני

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה יוצאת גם השנה בתוכנית לשילוב מתמחים ערבים בתעשיית ההיי-טק, במסגרתה יסובסד שכרם בתקציב של כ-4 מיליון שקל. התוכנית נועדה לסייע למעסיקים לשלב סטודנטים ובוגרי מוסדות להשכלה גבוהה מהאוכלוסייה הערבית, לרבות דרוזים, בדואים וצ'רקסים, שלומדים או למדו מקצועות טכנולוגיים. המועד האחרון להגשת בקשות הוא 8 באפריל.

המסלול מיועד לתאגידים מכל הארץ, העוסקים בטכנולוגיות עלית, ובתוך כך תעשיית התרופות, רכיבים אלקטרוניים, תקשורת אלקטרונית, כלי טיס, ציוד תעשייתי לבקרה ופיקוח, ציוד רפואי ומדעי, כימיקלים ומוצרים כימיים, מכונות וציוד, תעשיית מנועים חשמליים או שירותי מחשב.

התוכנית פועלת במתכונת של כל הקודם זוכה ועד גמר התקציב. הסיוע יינתן בהשתתפות בעלות שכר המתמחה עד לתקרה של 13 אלף שקל, לתקופה שלא תפחת מ-12 חודשים ולא תעלה על 24 חודשים: ב-12 החודשים הראשונים להעסקת המתמחה יינתן עד 40% מעלות שכרו; והחל מהחודש ה-13 ועד לתום החודש ה-24 להעסקה יינתן עד 30% מעלות שכרו. עלות השכר לא תפחת מסכום של 30 שקל לשכר שעתי ברוטו.

ב-2018 אושרו 46 משרות חדשות במסגרת מסלול זה, בתקציב של 4,263,376 שקל. לתוכנית הוגשו שש בקשות שאושרו, שלוש מאזור הצפון ושלוש מאזור המרכז.

ד"ר נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות, ציין כי "המפתח לשילובם של האוכלוסייה הערבית, בדואית, דרוזית וצ'רקסית בתעשיית ההיי-טק הוא מתן ההזדמנות. תוכנית השילוב של מתמחים בתעשיית העלית הוכיחה את עצמה בעבר ומהווה אבן שואבת לקליטתם של מתמחים בתעשייה זו. ככל שנעצים ונחזק קבוצה איכותית זו, התרומה לחברה ולתעשייה תהיה משמעותית יותר. עלינו לעשות מאמץ ארגוני ותקציבי להרחיבה יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker