פרטנר וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי חדש לשלוש שנים

ההסכם יחול על כ-3,000 עובדי פרטנר והוא כולל בין היתר תוספת שכר של 1% לעובדים עם ותק גדול משנה וחצי ■ כ-20 עובדי קבלן ייקלטו בחברה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
משרדי חברת פרטנר
משרדי חברת פרטנר. השליטה המוחלטת בזרימת המידע למאות אלפי חרדים - היא באישור מוצהר של חברות הסלולר ומשרד התקשורתצילום: AMIR COHEN / REUTERS

פרטנר וההסתדרות חתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי חדש שיחול למשך שלוש שנים על כ-3,000 עובדי פרטנר. 

ההסכם מהווה המשך להסכמים מ-2016, וכולל בין היתר תוספת שכר של 1% לעובדים עם ותק גדול משנה וחצי, שתשולם רטרואקטיבית משכר ינואר 2019, ותוספת נוספת לשכר בשיעור של עד 1.5%. התוספת מותנית בביצועי החברה, תיקבע במנגנון המבוסס על שיעור הגידול ב-EBITDA במחצית הראשונה של 2019 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2018, ותוענק לאחר פרסום תוצאות הרבעון השני של 2019. 

ההסכם מתייחס גם להשתתפות העובדים ברווחי החברה ומסדיר את מענקי השיתוף ברווחים לשנים 2021-2019. בהסכם נקבע כי הצדדים ידונו לקראת סוף השנה במנגנון תוספות השכר ל-2020 ו-2021, מתוך שאיפה להיטיב את התנאים ככל שמצב החברה יאפשר זאת. 

כחלק מההסכם ייקלטו בחברה כ-20 עובדי קבלן, תוך הכרה בוותק שצברו עד כה בחברה לטובת זכאות לזכויות שונות ואף לצורך מתן קביעות. בנוסף, בהסכם נקבע כי תוקם קרן אליה יופרשו מדי שנה 70 אלף שקל לטובת סיוע לעובדים נזקקים, שתופעל בשיתוף בין ההנהלה לוועד. סעיף חברתי נוסף בהסכם קובע כי שעות התנדבות של העובדים בפעילות למען הקהילה שתיערך מטעם פרטנר ובארגונה (למעט סייגים), תהיינה בשכר מלא.

עוד סוכם על הגדלת מספר העובדים שיהיו זכאים לערך יום כוננות משופר וכי בחול המועד פסח וסוכות ייצאו העובדים לחופשה מרוכזת עם שני ימי חופש על חשבון המעסיק. כמו כן תוגדל הפקדת החברה לרכיב פיצויי פיטורים לנציגים מוותק של שלוש שנים ומעלה החל מ-2021. 

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנרצילום: עופר וקנין

ההסכם כולל גם תקציב לפעילויות רווחה ושימורן. הוא משמר את מעטפת התנאים שנקבעו בהסכם הקודם, ובהם תוספת יום בחירה וערבי חג על חשבון החברה, השתתפות בתשלום קייטנות בחודשי הקיץ, חידוש תקציב קרן מלגות, ערך יום הבראה בסך 500 שקל, קצבת ביגוד שנתית, קרן השתלמות לעובדים שהשלימו שלוש שנות ותק בחברה עם שיעור הפרשה מקסימלי מטעם המעסיק והשתתפות בתשלומי גני ילדים. 

על ההסכם חתמו יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי ארנון בר-דוד, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי, סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר עינת רום, סמנכ"ל כספים תמיר אמר ויו"ר ועד העובדים קרן אופק.

בר-דוד אמר: "ההסתדרות ופרטנר שוב מוכיחות כי בדרך של הידברות ושיתוף פעולה ניתן להגיע להסכמות מהן כל הצדדים יוצאים נשכרים. מבלי לערער את יציבות החברה בתקופה רגישה נוכח אתגרי השוק - אנו חותמים על הסכם המאפשר את המשך שיפור תנאי העובדים וחיזוק ביטחונם התעסוקתי, תוך שהוא מביא בחשבון גם את ביצועי החברה ומתגמל את עובדיה בהתאם".

בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר: "זהו הסכם של פרטנרים לדרך, ובבסיסו האחריות של פרטנר לרווחת העובדים ולביטחון התעסוקתי שלהם. כבר 13 שנים ברציפות שפרטנר מדורגת כמקום העבודה שהכי טוב לעבוד בו מבין חברות הסלולר, נמשיך להיות מקום עבודה שהעובדים גאים ושמחים לעבוד בו גם בשנים הבאות".

סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר, עינת רום, אמרה: "אני שמחה שהשלמנו היום את חידושו של ההסכם הקיבוצי בהמשך לדיונים אינטנסיביים בהם כל צד, על אף פערים בעמדות, היה שותף לתחושת האחריות ולצורך להגיע להסכם שמאזן בין צרכי העובד לצרכי החברה".

יו"ר ועד פרטנר, קרן אופק, בירכה אף היא על ההסכם ואמרה כי הוא "מהווה בשורה גדולה וחשובה לעובדים. אני שמחה שהנהלת החברה מבינה שהנכס האמיתי של פרטנר הוא העובדים שלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker