בית הדין לעבודה הורה לעובדי הציוד המכני בנמל אשדוד לחזור מיידית לעבודה

אחרי כמה חודשים של דיוני רפורמה, יחסי העבודה בנמל אשדוד שוב סוערים ■ עובדי הציוד המכני בנמל החלו עיצומים בהפתעה מוחלטת - מבלי שהוכרז סכסוך עבודה כדין וללא כל התראה מוקדמת ■ בית הדין לעבודה קיבל את בקשת הנהלת חברת הנמל להורות לעובדים לקיים את הסכמי העבודה

טלי חרותי-סובר
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: AMIR COHEN/רויטרס/ אמ?

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע הורה היום (ד') לעובדי סקטור הציוד המכני בנמל אשדוד לחזור מיידית לעבודה סדירה ומלאה, ולהירשם לשעות נוספות במשמרות ב׳ ו-ג׳

שופטת בית הדין, רחל גרוס, קיבלה את בקשתה של הנהלת חברת נמל אשדוד להורות לעובדי סקטור התפעול לקיים את הסכמי העבודה החתומים ולהירשם למתן שעות עבודה נוספות במשמרות ב׳ ו-ג׳, על פי דרישות ההנהלה.

השופטת גרוס קיימה הבוקר דיון בין הצדדים ובמהלכו טענה ההסתדרות כי לא קיימות הוראות והנחיות לעובדים שלא להירשם לעבודה. השופטת קבעה כי באחריות ההסתדרות וועד הציוד המכני שהעובדים יירשמו למתן שעות נוספות עד השעה 14:45 היום, וזאת כדי שהנהלת הנמל תוכל להבטיח את חזרתו לפעילות מלאה וסדירה.

חברת נמל אשדוד הגישה אמש (ג') לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בקשה דחופה לצו מניעה נגד העיצומים הפראיים שבהם נוקטים עובדי הציוד המכני מאז יום ראשון בערב.

העיצומים החלו בהפתעה מוחלטת - מבלי שהוכרז סכסוך עבודה כדין וללא כל התראה מוקדמת - ומתבטאים בעיקר בהשתמטות של עובדי סקטור הציוד המכני מביצוע משמרות נוספות.

אמנם הדבר פוגע בשכרם - שאינו תופח בעזרת פרמיות מאותן משמרות - אבל גם מוריד את התפוקה בנמל בכ-20%. לטענת העובדים, רמת הבטיחות בנמל אינה נשמרת. עם זאת, מדובר בתירוץ בלבד. בנמל לא מרוצים מהעובדה שדיוני הרפורמה אינם מתקדמים.

בבקשה שהוגשה מטעם הנמל על ידי עו"ד חיה ארמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן, נכתב כי "המעבר בין היענות מלאה לרישום שעות נוספות לאי היענות מוחלטת לרישום שעות נוספות, מעיד באופן חד-משמעי כי מתקיימים בחברה שיבושי עבודה מכוונים וברורים. אי הרישום למשמרות נוספות הוביל לאי פריקתן של 1,870 מכולות שהיו אמורות להיפרק ביומיים האחרונים. כתוצאה מכך, נגרם לנמל אובדן הכנסה של למעלה ממיליון שקל".

מהחברה נמסר כי "לאחר שנכשל הניסיון לקיום הידברות עם ועד עובדי הציוד המכני, החליטה הנהלת החברה לפנות לבית הדין לעבודה על מנת להבטיח שהנמל ימשיך לספק שירות מלא וזמין ללקוחותיו, והעבודה תתקיים כסדרה ובתפוקה מלאה. הנהלת הנמל רואה בחומרה את הצעדים הארגוניים שבהם נוקטים ועד הציוד המכני וההסתדרות. צעדים אלה פוגעים בחברה ובלקוחותיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker