ממחר: שביתה בשירות התעסוקה

ועד שירות התעסוקה הכריז על שביתה בעקבות קשיים בחתימה על הסכם קיבוצי חדש ■ בעקבות זאת, כל סניפי שירות התעסוקה יהיו סגורים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שירות התעסוקה
שירות התעסוקהצילום: תומר אפלבאום

ועד עובדי שירות התעסוקה הכריז הערב (ב') על שביתה שתיכנס מחר לתוקף, בעקבות קשיים בחתימה על הסכם קיבוצי חדש. תוקפו של ההסכם הקודם פג בסוף בדצמבר. בעקבות ההכרזה, שירות התעסוקה ישבות מפעילות וסניפיו יהיו סגורים. 

כזכור, באחרונה הכריז מנכ"ל משרד הרווחה כי אם ההסכם בין העובדים והממונה על השכר באוצר לא ייחתם לשביעות רצונם – תיעצר תוכנית הדגל של שירות "מעגלי תעסוקה". אף על פי כן, הכחיש מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גראור כי התוכנית תיפגע. העובדים דורשים תוספות שכר, אף על פי שלפני שנתיים זכו בתוספות שכר נכבדות בעקבות השקת התוכנית.

הנהלת שירות התעסוקה מסרה: "ההסכם הקיבוצי בין ועד העובדים, ההסתדרות, הממונה על השכר באוצר והנהלת שירות התעסוקה הסתיים ב-31 בדצמבר. מזה כמה חודשים התנהל, ועודנו מתנהל, מו"מ בין הממונה על השכר באוצר לבין ועד העובדים והנהלת השירות. במסגרת זו התגלו פערים שטרם ניתנים לגישור. ההנהלה עושה כל מאמץ מול הממונה על השכר באוצר וועד העובדים במטרה להגיע לסיכום, בכדי למנוע פגיעה בציבור דורשי העבודה לטובת כל הצדדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker