סקר חדש: 36% מהעובדים סובלים מלחץ כרוני בעבודה

כדי להתמודד מול לחץ בעבודה ממליצים למעסיקים לאפשר לעובדים לדבר על תחושותיהם ולאפשר מרווחים להירגעות

הילה ויסברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

36% מהעובדים סובלים מלחץ כרוני בעבודה וכ-50% ייחסו את התחושות למשכורת הנמוכה שמשולמת להם - כך עולה מסקר חדש שערכה התאחדות הפסיכולוגים בארה"ב (APA -(American Psychological Association), שנערך בקרב 1,546 עובדים בני 18 ומעלה בארה"ב בחודשים-ינואר פברואר 2011, בהם עובדים במשרות מלאות וחלקיות וכן עובדים עצמאיים.

מלבד משכורת שאינה משביעה רצון, העובדים ייחסו את הלחץ לכמה גורמים, בהם היעדר אפשרויות להתפתחות בעבודה (43%), עומס במקום העבודה (43%), ציפיות גבוהות מהעבודה שלא מומשו (40%) ושעות עבודה ארוכות (39%).

פחות מחצי מהעובדים (43%), ציינו כי הם לא מקבלים מספיק הכרה על עבודתם לעומת 52% מהעובדים שציינו כי הם מרגישים מוערכים בעבודה שלהם. כ-66% מהעובדים ציינו כי הם רוצים לעשות את המיטב בעבודה לעומת כ-33% מהם שציינו כי הם מתכוונים לחפש עבודה חלופית בשנה הקרובה. ההתאחדות ייחסה גם את הממצאים להתרחבותה של "תסמונת החיים המודרניים", הגורמת ללחץ, לרוב בקרב עובדים מבוגרים, ונובעת מריכוזם של אמצעי תקשורת רבים במקום - מחשבים, מכשירים סלולריים, טלוויזיות וכו'. הסובלים מהתסמונת ירגישו לחוצים באופן כרוני ויסבלו מבעיות זיכרון, עייפות, שכחה ורגזנות.

לדברי ד"ר ישראל כ"ץ, מרצה בכיר במחלקות לסוציולוגיה ופסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, יש לשער כי לו הסקר היה נערך בישראל הממצאים אף היו חריפים יותר שכן ישראל היא מדינה הנחשבת מלחיצה במיוחד.

לדבריו, "אנחנו חיים בחברה עצבנית ולחוצה, שבה אי יציבות ביטחונית וחוסר יציבות תעסוקתית לעומת מה שהיה נהוג כאן בעבר". לדברי כ"ץ, בניגוד למסקנות המחקר האמריקאי, משכורת שאינה גבוהה אינה תמיד מקור משמעותי ללחץ, אלא לרוב לחץ נובע דווקא מחשש מפיטורים, שינויים ארגוניים תכופים כמו כניסת טכנולוגיה חדשה לסביבת העבודה, מערכות יחסים מתוחות ובעיקר עבודה תחת עומס. "אנשים רבים שסובלים מלחץ מתלוננים על עומס - כלומר יותר מדי מטלות ופחות מדי זמן לבצע אותן". עוד מציין כ"ץ כי עבודה תחת לחץ אינה בהכרח דבר רע - השאלה היא מהי מידת הלחץ המופעל על העבודה. "השאלה היא מהי עוצמת הלחץ. סיטואציה שבה עובדים שאננים מדי גם היא אינה טובה".

כדי להתמודד מול לחץ בעבודה, אומר כ"ץ, על מעסיקים לאפשר לעובדים לדבר על תחושותיהם ולאפשר מרווחים להירגעות. במוסד לבטיחות ולגיהות הסבירו כי ההמלצות למעסיקים שרוצים להפחית לחץ בקרב עובדיהם הן לזהות גורמים הספציפיים ללחץ בארגון, להגדיר התפקיד באופן ברור, להציג את התפקיד בצורה ריאלית בשלב בחירת העובדים ולהפחית את חוסר הוודאות באמצעות תכנון אסטרטגי של כל ההיבטים הקשורים לשינויים ארגוניים ותקשורת יעילה.

ללחץ של עובדים גם השלכות בריאותיות: במחקר שנעשה בדנמרק בשנה שעברה ובחן לחץ בעבודה על בריאות הלב בקרב 12,000 אחיות בתי חולים, אחריהן התחקו במשך 15 שנה, נמצא כי אחיות שהרגישו לחץ גבוה יחסית בעבודתן, היו בסיכון גבוה בכ-25% לפתח מחלת לב, לעומת אחיות שציינו שרמת הלחץ אצלן תחת שליטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker