עובדי אפקון נפרדים מההסתדרות

ביוזמת העובדים ולאחר בדיקת שופטת בדימוס - בוטלה יציגות ההסתדרות באפקון בקרה ואוטומציה ■ ההסתדרות: "דוחים את ההודעה על הסף. אנחנו הארגון היציג של העובדים ועל ההנהלה לכבד זאת"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירון קריסי, מנכ"ל אפקוןצילום: סיון פרג'
טלי חרותי-סובר

חברת אפקון בקרה ואוטומציה הודיעה השבוע לבורסה כי ההסתדרות אינה עוד הארגון היציג בחברה. ההודעה יצאה לאחר שנתיים, שבמהלכן לא נחתם הסכם קיבוצי, ולאחר שהעובדים החלו לבדוק שוב את נושא היציגות בחברה עם תנועת תחרות, העוסקת במחקר וסיוע לעובדים המבקשים לממש את זכותם לחופש התאגדות.

התנועה פנתה להנהלה, וזו, בהסכמת ההסתדרות, פנתה לשופטת בדימוס אורנית אגסי, כדי שתוביל הליך בדיקת יציגות. אגסי בדקה את טופסי הביטול, שעליהם חתמו לא מעט עובדים במהלך השנים האחרונות, וכן את רשימות ההסתדרות, וקבעה כי היא לא עברה את סף התמיכה של שליש מהעובדים, ולכן אינה ארגון העובדים היציג בחברה.

איתן סעדון, ממובילי הפעולה בחברה, מסביר את הצעד: "הבנו שלוועד יש מלה, ולנו, העובדים, אין - אף שהם מייצגים מיעוט אצלנו. החלטנו לפנות ל'תחרות' לעזרה".

לדברי מנכ"ל תחרות, אלון תובל, התנועה מקבלת לא מעט פניות דומות: "עובדים רבים לא מעוניינים בהסתדרות ובמה שהיא מביאה איתה למקום העבודה. מדובר בתפישה מיושנת וכוחנית, שפשוט לא מתאימה לשוק המודרני, ועובדים רבים מופתעים לגלות שאין להם זכות להשתחרר מהייצוג הכפוי".

מההסתדרות נמסר: "אנחנו דוחים על הסף את הודעת ההנהלה. ההסתדרות היא הארגון היציג של העובדים ועל הנהלת החברה לכבד את רצונם ואת הודעת ההסתדרות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker