דירקטוריות מובילות שינוי: "חשוב לשמר את ההישגים של נבחרת הדירקטורים"

מכתב שנשלח אל ינקי קוינט, מנהל רשות החברות, מקבוצת דירקטוריות מובילות שינוי, מפציר בו לא לפגוע בנבחרת הדירקטורים, המסייעת לקידום האיזון המגדרי

טלי חרותי-סובר

קבוצת דירקטוריות מובילות שינוי, קבוצה וולונטרית א-פוליטית שבה חברות יותר מ-150 נשים מהבכירות במשק, הפועלת לאיזון מגדרי במשק, מוטרדת מאוד מדחיית מכרז נבחרת הדירקטורים לתאריך לא ידוע.

במכתב ששלחו אתמול (ד') למנהל רשות החברות, ינקי קוינט, כתבו יושבות הראש, נאוה סברסקי סופר ודליה זליקוביץ: "אנו יכולות להעיד ממקור ראשון על התהליך המצוין שעברו החברות הממשלתיות בשנים האחרונות: השיפור בממשל התאגידי, התמקצעות הדירקטוריונים וכמובן ההתקדמות העצומה לאיזוןן מגדרי שהובילה הרשות. הקמת נבחרת הדירקטורים היתה חלק מרכזי בהתנעת התהליכים הללו ובהשגת מטרותיהם.

נאוה סרבסקי סופר
נאוה סברסקי סופר צילום: עדי כהן צדק

"חשוב לשמר את ההישגים שהושגו עד עתה בתחומי הממשל התאגידי וההתמקצעות, כדי להמשיך ולשפר את התוצאות העסקיות של החברות הממשלתיות. בנושא האיזון המגדרי, אנו מברכות על ההגעה ל-43% נשים בדירקטוריונים,  ונשמח לסייע בכל דרך להשגת היעדים הבאים – מינוי נשים כיו"ר דירקטוריונים וכמנכ"ליות בחברות ממשלתיות".

סברסקי סופר, מומחית לחדשנות ויזמות וחברת נבחרת הדירקטורים, מזכירה כי "נבחרת הדירקטורים פתחה את הדלת לאלה שאינם 'אנשי שלומנו', והכניסה מועמדות ומועמדים איכותיים על בסיס כישורים וניסיון. אסור להפסיק את המהלך החשוב הזה של גיוון והתמקצעות".

ינקי קוינט
ינקי קוינטצילום: מיכל פתאל

אלה אלקלעי, חברת הקבוצה ויו"ר IBI קרנות נאמנות, מוסיפה: "נבחרת הדירקטורים פעלה ליצור גיוון בלי לפגוע באיכות. היא הציפה והביאה נשים מוכשרות ורלוונטיות, העומדות ואף עוברות חלק ניכר מהגברים שמכהנים כיום רק כי הם 'חברים של'. אם רוצים חברות איכותיות, ממשל תאגידי וחדשנות - חייבים לוודא שיהיה גיוון ושוויון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker