יו"ר ועדת הכספים: "אם לא יכירו בהוצאות עצמאים בבתי קפה - נפנה לחקיקה"

ח"כ משה גפני שלח מסר ברור לרשות המסים, והוסיף: "התפיסה הקיימת אינה מתאימה לעידן שבו אנחנו חיים" ■ נשיא ארגוני העצמאים: "אם כל העצמאים יגישו חשבוניות, זה יעלה למדינה 30 מיליון שקל"

טלי חרותי-סובר
סניף של בית הקפה רולדין
סניף של בית הקפה רולדיןצילום: אביעד הרמן

"התפיסה הקיימת, שלא מאפשרת לעצמאים לקבל החזר על הוצאות בבית קפה, אינה מתאימה לעידן שבו אנחנו חיים" - כך אמר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, היום (ד'), בדיון בנושא.

עד 2011 יכלו עצמאיים להזדכות על הוצאות הישיבה בבית הקפה לצורכי עבודה, אבל מאז רשות המסים החליטה לא להכיר בהוצאות הזאת בטענה שזו הוצאה פרטית.

גפני אאים בדיון על על רשות המסים כי אם לא תענה לבקשתו להשיב את ההטבה - יפנה לחקיקה. רועי כהן, נשיא להב, ארגוני העצמאים, אמר: "פנינו לרשות המסים, הבאנו הצעה ועשינו השוואות לעולם. הסכמנו לגדר עצמאי עם משרד להוצאות של עד 500 שקל, ובלי משרד עד 1,000 שקל בכפוף להצגת קבלות. גם אם כל העצמאים יגישו, זה יעלה למדינה 30 מיליון שקל".

נציגת רשות המסים הסבירה כי יש להפריד בין אש"ל לכיבוד. "בכיבוד הכוונה לכזה המוגש במקום העסק ובהחלט הרחבנו את היריעה - מתייחסים לקפה, תה ועוגיות, או לחילופין ירקות ופירות. לגבי אש"ל, אנחנו רואים בזה הוצאה פרטית. עצמאי שעובד מהבית שלו יכול לדרוש חלק מהוצאות במסגרת הדו"חות שלו. התקנות של אירוח בחוץ מתייחסות אך ורק לאורח מחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker