עובדי מדינה שירצו להשתתף בהפגנות - יעשו זאת על חשבונם

בהודעה שהועברה לסמנכ"לי משאבי אנוש בשירות המדינה ובתי החולים הממשלתיים, הובהר כי ינוכו שעות עבודה לעובד או עובדת שייקחו חלק במחאה נגד אלימות נשים ■ המשרדים נדרשים לציין את זכר הנרצחות בפעילות משלהם

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנה בתל אביב נגד אלימות כלפי נשים
הפגנה נגד אלימות כלפי נשיםצילום: מוטי מילרוד

בהודעה שפרסמה הבוקר (ב') נציבות שירות המדינה לסמנכ"לי משאבי אנוש בשירות המדינה ובתי החולים הממשלתיים, היא מבהירה את חשיבות מחאת הנשים, אך גם את העובדה שהמדינה לא תשלם עבורה.

בהודעה נכתב: "ביום שלישי, 4 בדצמבר, יתקיימו ברחבי המדינה צעדי מחאה אזרחית והבעת סולידריות נגד רצח נשים בפרט ואלימות נגד נשים בחברה הישראלית בכלל. רצח נשים הוא בעיה חברתית, אקוטית ופעמים רבות נסתרת מן העין, הדורשת את התגייסותנו כקהילה וכחברה. עובדי המשרד מהווים במקרים רבים גם קהילה ומערכת חברתית התומכת לעובד/ת, על כן אנו רואים בכל אחד ואחת שותף/ה למלחמה באלימות נגד נשים. דעו כי בהפגנת ערנות, דאגה, אמפתיה ותמיכה יש בכדי לסייע להציל נפש שהיא עולם ומלואו. נציבות שירות המדינה רואה במיגור תופעת רצח נשים והפעלת אלימות נגד נשים מטרה נעלה וערך חשוב".

בהמשך ציינו בנציבות שירות המדינה כי "עובדים, נשים או גברים, אשר יבקשו להיעדר ביום שלישי - תאושר היעדרותם בניכוי יום בחירה/חופשה מהמכסה הצבורה לבחירתם. יתרה מכך, עובדים המבקשים להיעדר בחלק מיום העבודה להשתתפות בפעילויות המחאה, הדבר יהיה על חשבון מכסת החופשה הצבורה. עובד שאין לרשותו מכסת ימי חופשה צבורה - תאושר לו היעדרות על חשבון מכסת החופשה של השנה הבאה".

בתוך כך, הורתה הנציבות כי משרדים יקיימו ביום זה - בהובלת סמנכ"ל/ית משאבי אנוש והממונה על שוויון מגדרי - פעילות המאפשרת שיח משרדי בנושא מיגור תופעת רצח הנשים והאלימות נגד נשים "באמצעות התכנסות ודברי מנכ"ל לעובדים, כינוס לזכר הנרצחות, מעגלי שיח, הרצאה, סדנא, הצגה או הקרנת סרט בנושא". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker