מחאת הנשים: עובדות ההסתדרות יוכלו לשבות ביום שלישי - ללא ניכוי בשכרן

המחאה תתקיים בצל ריבוי מקרי אלימות ורצח נשים ■ ועד עובדי רשות שדות התעופה מצטרף למחאה, כך שייתכנו עיכובים בטיסות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוסעים בנתב"ג
שביתה בנתב"גצילום: מוטי מילרוד

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע הבוקר (א') כי הוא מאשר לכלל עובדות ועובדי הארגון, שיבקשו לקחת חלק באירועי המחאה בעניין המאבק באלימות נגד נשים, להיעדר מהעבודה ביום שלישי בלי שינוכה יום חופש ממכסת ימי החופשה שלהם. כתוצאה מכך, ייתכנו בין היתר עיכובים בטיסות ביום זה.

במקביל, יו"ר ההסתדרות קורא למעסיקים לאפשר לעובדות ולעובדים במקומות העבודה, המעוניינים לקחת חלק באירועים המתוכננים, לעשות זאת בלי לפגוע בשכרם. ניסנקורן אמר כי "המאבק באלימות נגד נשים הוא לא רק מאבק של נשים. זהו מאבק של כל החברה הישראלית, ולכן אני קורא לכלל המעסיקים לכבד את רצון עובדיהם ולאפשר להם להשתתף במפגן הסולידריות שמתוכנן ביום שלישי".

בתוך כך, ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת), בראשותו של פנחס עידן, הודיע הבוקר כי עובדות ועובדי רש"ת יצטרפו למחאת הנשים. במהלך היום יתכנסו עובדות רש"ת להרצאות, וייצאו לתהלוכת מחאה בשטח הרשות. לאור האמור, ייתכנו כאמור עיכובים בלוח הטיסות.

פנחס עידן, יו"ר ועד רש"ת, אמר: "אני קורא לממשלת ישראל להידרש מיידית לטיפול בתופעה של אלימות ורצח נשים. אי אפשר להשלים עם הקטסטרופה הזאת".

גם במגזר הפרטי קוראים למעסיקים לאפשר לעובדים לשבות. שי ברמן מנכ"ל איגוד המסעדות קורא למסעדות לאפשר לעובדיהם לצאת להשבתה. "זהו מאבק ערכי ומוסרי, שאנחנו גאים לקחת בו חלק. אני מקווה שהמעסיקים בתעשיית המסעדות יתחשבו ככל שביכולתם בנשים ובגברים שירצו לשבות ולהגיע לעצרת, חרף מצוקת כוח האדם בענף".

באשר לעובדי ועובדות מדינה, גורמים באוצר ובנציבות שירות המדינה הסבירו כי "אנו מכבדים זכותו של כל אדם למחות ולהביע הזדהות על פי עקרונותיו וצו מצפונו. עם זאת, איננו מתערבים בנסיבות היעדרותם של עובדים. על כל עובד לתאם את היעדרותו עם הממונה הישיר, וזו תבוא ממכסת ימי החופשה או הבחירה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום