עוזרת שר האוצר ליהי גולן תשלם עבור התאונה שעשה אחיה ברכב המדינה

גולן נדרשת לשלם 21 אלף שקל בשל תאונה שעשה אחיה עם הרכב שכלל לא ברור מדוע קיבלה מלכתחילה ■ נציבות שירות המדינה: "אגף המשמעת יחליט איך להמשיך בטיפול"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר האוצר משה כחלון וליהי גולן
שר האוצר משה כחלון וליהי גולןצילום: מרק ישראל סלם

קופת המדינה לא תשלם עבור הנזק שעשה אחיה של עוזרת שר האוצר ליהי גולן, שקיבל מאחותו רכב מדינה, ללא כל אישור.

כזכור, הודיעה נציבות שירות המדינה בסוף חודש יולי על פתיחתה של בדיקה בנושא הרכב של גולן, המוגדרת כעוזרת השר במשרת אימון. גולן קיבלה רכב והעבירה אותו שלא כדין לשימושו של אחיה. לאחר שהוא היה מעורב בתאונת דרכים, נאלצה גולן לדווח על השימוש הבעייתי. עם פתיחת הבדיקה, עלה החשש כי האח השתמש ברכב כרכב הסעות.

לאחרונה התקבלה במשרד האוצר הודעה כי יש לחייב את גולן ב-21 אלף שקל עבור התיקון. גולן צפויה לעמוד לדיון משמעתי, שהרי אם הנציבות החליטה כי היא צריכה לשלם עבור תיקון הרכב, ברור כי עברה עבירת משמעת, ואפילו חמורה.

מנציבות שירות המדינה נמסר: "תיק החקירה הסתיים והועבר לאגף המשמעת שיחליט כיצד להמשיך בטיפול".

גולן, בת 26, מלווה את כחלון מתחילת דרכה של כולנו. כמו השר, גם היא תושבת חיפה. את התפקיד הנוכחי קיבלה לאחר עזיבתו של דוד עציוני, שהתמודד לראשות העיר חיפה, והצטרף בסוף התהליך לעינת רותם קליש. לפני כן, נקראה גולן "יועצת השר לענייני כלכלה", כשהיא בת 24 בלבד. בשלב מסוים הודיע לה היועץ המשפטי של משרד האוצר כי לא תוכל להשתתף מתוקף תפקידה בישיבות מקצועיות של המשרד.

מלשכת שר האוצר נמסר: "מכשהתברר כי בהוראות התכ"ם אח אינו נחשב כבן משפחה הרשאי בנהיגה ברכב צמוד, אלא רק בן זוג או ילד של העובד, נדרשה ליהי גולן לשלם על הנזק שנגרם לרכב. גולן מצרה על אי ההבנה ושילמה את מלוא הסכום הנדרש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker