בלעדי

אלפי עובדים זכאים לצ'ק מההסתדרות - ואינם יודעים

במסגרת הסכם פשרה בתובענה ייצוגית נגדה, התחייבה ההסתדרות להשיב את הכספים; הסכום לעובד: עד 2,500 שקל

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים52

אלפי עובדים, שנגבו מהם דמי חבר בהסתדרות העובדים הכללית החדשה למרות שלא היו חברים בהסתדרות, זכאים להחזר כספים בהיקף של 65 מיליון שקל. בשל המספר הגדול של הפונים למוקד המטפל בנושא, החליטה ההסתדרות להאריך את מועד סיום הפרויקט מסוף שבוע זה לסוף אוגוסט.

עופר עיניצילום: אלון רון

במסגרת הסכם פשרה בתובענה ייצוגית נגד הסתדרות העובדים הכללית החדשה (ת.צ. 5270-07-08 סוסתיאל ואחרים נגד הסתדרות העובדים הכללית החדשה), אשר קיבל תוקף של פסק דין ע"י שופטת בית המשפט המחוזי מרכז אסתר שטמר, בינואר השנה, התחייבה ההסתדרות הכללית להשיב את דמי החבר בהסתדרות שנגבו מעובדים שלא היו חברי הסתדרות.

את התובענה הייצוגית הגיש משרד עורכי הדין פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני ביולי 2008. נטען בה כי במשך שנים גבתה ההסתדרות הכללית דמי חבר ממאות אלפי עובדים למרות שלא היו חברי הסתדרות זו.

לאחר הגשת התובענה נוהל משא ומתן ממושך מול באי כוח ההסתדרות אשר בסופו גובש להסכם פשרה חסר תקדים בסוגו ובהיקפו. הוסכם כי ההסתדרות תחזיר כספים שנגבו כדמי חבר מעובדים שלא היו חברי ההסתדרות. במסגרת חוות דעת בודק אשר נערכה על ידי רואי החשבון אהוד רצאבי, לשעבר חבר כנסת, וזיו פרבר. נמצא כי מספר העובדים מהם ייתכן שנגבו דמי חבר למרות שלא היו חברי הסתדרות עומד על כחצי מיליון. היקף הכספים הכולל אותו חייבת ההסתדרות לעובדים אלו עומד על כ-65 מיליון שקל.
ב-23 בדצמבר 2010 אושר הסכם הפשרה וקיבל תוקף של פסק דין. פסק הדין תוקן לבקשת הצדדים ב-19 בינואר 2011.

לצורך בירור הזכאות להשבה הקימה ההסתדרות מוקד טלפוני במספר טלפון חינמי – 1-800-800-290. המוקד פעיל בימים ראשון-חמישי בשעות 16:00-8:30. כל אדם אשר לא הצטרף להסתדרות כחבר וסבור כי נגבו ממנו דמי חבר שלא כדין מוזמן להתקשר למוקד, למסור את שמו ומספר תעודת זהות. במידה שאין מענה אנושי, ניתן להשאיר פרטים במענה קולי. ההסתדרות מבטיחה לייצור קשר עם הפונים. הזכאים יקבלו צ'ק לביתם.

בעקבות פרסום הידיעה ב-TheMarker, נמסר מההסתדרות כי עד כה פנו למוקד 147,369 איש מתוכם נמצאו 23,150 זכאים. הסכום המירבי לתשלום לאדם עד כה היה כ-300 שקל".

ההסתדרות התחייבה לבצע בדיקת זכאות להשבה בתוך 120 ימים. במידה שיימצא כי בוצעה גביית דמי חבר שלא כדין, יושבו הכספים ישירות לעובדים מהם הם נגבו.
מי שניסה להגיע למוקד גילה כי הוא תפוס במשך כל שעות פעילותו וצריכים עצבים חזקים כדי להשיגו. מי שניסה להתקשר להסתדרות בקווי טלפון אחרים, נשלח חזרה לטלפון החינמי.

המוקד נפתח לפעילות ב-15 במארס 2011. הוא אמור היה לסיים את פעילותו ביום חמישי הקרוב אולם בשל התארכות המבצע הוא ייסגר בסוף אוגוסט. עד כה, נרשמו אליו פניות של כ-10,000 איש בלבד ונמצאה זכאות של כ-5 מיליון שקל (ההסתדרות טוענת כי מספר הפונים גדול יותר). כלומר 60 מיליון שקל טרם נגבו. רוב הזכאים אינם יודעים כנראה על זכאותם וממילא לא פנו לקבלת כספם מההסתדרות. הסכום לעובד בודד נע בין מאות שקלים ל-2,500 שקל.

מההסתדרות נמסר בתגובה כי "ההסתדרות פועלת בהתאם להנחיות בית המשפט. ההסתדרות תגברה מיוזמתה, בהסכמת בית המשפט, את מוקד השרות. ההסתדרות אף פנתה באחרונה לבית המשפט על מנת להאריך את משך פעולת המוקד עד סוף אוגוסט במקום עד 15 ביולי. יש לציין שרוב רובם של הפונים אינם זכאים להסדר. ההסתדרות פירסמה את פרטי ההסדר לפי הנחיות בית המשפט ומספר הפונים מעיד שהעובדים מודעים לנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker