החלטת בית הדין הארצי לעבודה: אלון חסן ישאר מחוץ לנמל אשדוד

לאחר זיכויו דרש אלון חסן לשוב לעבודתו בנמל אשדוד ■ אלא שהיום קבע בית הדין הארצי לעבודה כי הדבר לא יקרה עד תום הדיון בערעור שהגישה המדינה ■ בית הדין קבע שהנהלת הנמל פעלה במסגרת סמכותה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון חסן בבית המשפט המחוזי בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ
טלי חרותי-סובר

בית הדין הארצי לעבודה דחה היום (ד') את דרישתו של אלון חסן, לשעבר יו"ר הוועד החזק בנמל אשדוד, לבטל את השעייתו במטרה לאפשר לו לשוב לעבודה. כפועל יוצא, חסן יישאר מושעה עד תום הליך הערעור הפלילי בעניינו.

בסוף מארס האחרון, החליט בית המשפט המחוזי בבאר שבע לזכות את חסן מכל האישומים הפליליים בהם נאשם, תהליך שהחל כבר במארס 2016.

לאחר הזיכוי, חסן דרש מיד לשוב לעבודה, ואף הגיע לשערי הנמל, אך נחסם שם. הנהלת הנמל הודיעה כי תחכה להחלטת המדינה בנושא הערעור, לפני שהיא בודקת את החזרתו.

לאחר שהמדינה אכן הודיעה במאי כי תערער לבית המשפט העליון, הודיעה הנהלת הנמל לחסן כי לא ניתן להשיב אותו לעבודתו עד לקבלת פסק דין סופי (חלוט) בנושא הפלילי, וכי ישאר במעמד עובד מושעה. יצויין כי מדובר במעמד בו העובד ממשיך לקבל שכר בסיס, על אף שאינו עובד. חסן, כאמור, לא קיבל את הדין ופנה לבית הדין הארצי לעבודה בדרישה להורות להנהלת הנמל להשיבו לתפקיד בנמל.

היום דחה בית הדין את הבקשה וקבע כי להנהלת הנמל יש סמכות השעיה על פי הדין וההסכם הקיבוצי, גם לאחר הזיכוי בבית המשפט המחוזי. בית הדין הארצי קבע כי הופעל שיקול דעת בעניין זה על ידי הנהלת החברה, וכי הוא תקין וסביר ואין מקום להתערב בו.

את הנהלת נמל אשדוד מייצג עו"ד יעקב מלישקביץ, שותף בנ. פינברג ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker