משה ברקת: זכותי למנות אנשים שנוח לי לעבוד איתם, אבל לא אפר את החוק

הממונה הנכנס על שוק ההון מודיע כי יבקש מנציבות שירות המדינה הנחיות בנושא איוש משרת נהגו האישי ■ במכתב ששלח לנציבת שוויון הזדמנויות בעבודה דחה את הקשר שבין בקשתו לבין הטרדות מיניות במקום העבודה - וגינה את התופעה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ברקת
טלי חרותי-סובר

משה ברקת, הממונה על שוק ההון הנכנס, השיב למכתב שקיבל אתמול (ב') ממרים כבהא, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה. בתשובתו הוא מדגיש שוב את חשיבות השוויון, אך לא חוזר בו מבקשתו לקבל נהג ולא נהגת. עם זאת מבקש ברקת הנחיות.

"ברצוני להבהיר כי מעבר לדרישות החוק - על פי ערכיי, אמונתי ודרכי, אפליה על רקע מגדר היא דבר פסול ומגונה. אני רואה בהנחלת השוויון בשוק העבודה ערך מרכזי - בין היתר, אך לא רק, על רקע מינו של אדם", הוא כותב, ומוסיף: "הטרדות מיניות במקום העבודה הן דבר בזוי ומגונה בעיניי שיש להילחם בו ולמגר אותו מן השורש. נשים וגברים צריכים להרגיש בטוחים ולחוש בנוח במקום עבודתם. אני דוחה כל ניסיון לקשור את המקרה שלפנינו עם עניין זה בכל צורה ודרך".

לאחר הפתיחה הארוכה הזו מדגיש ברקת כי נמנע מלקבל החלטות ומלבצע פעולות טרם אישור הממשלה וכניסתו לתפקיד. "ממילא לא גייסתי ולא העברתי מתפקידו אף אדם ביומי הראשון לעבודה, לרבות משרת הנהג - אשר לא היתה מאוישת במועד כניסתי לתפקיד".

מרים כבהא, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודהצילום: רמי שלוש

בנקודה זו הוא צודק. הנהגת שעבדה עבור דורית סלינגר חזרה למאגר הנהגים במשרד האוצר, כיוון שנותר פער זמנים בין עזיבתה של סלינגר לכניסתו של ברקת. ואולם המשרד הודיע לה כי לא תשוב לתפקידה, שכן ברקת הוא זה שמבקש נהג ולא נהגת. עם זאת, פרנסתה לא נפגעה: בימים אלה היא משמשת כנהגת של מנכ"ל המשרד, ובקרוב תקבל הצבה קבועה. כל זה אינו משנה את העובדה שלפי דברי מומחים בדיני עבודה ששוחחו עם TheMarker, בקשתו של ברקת להיעזר בנהג ולא בנהגת בלתי חוקית - והוא אינו חוזר בו ממנה.

"למיטב ידיעתי עומדות לזכותי מספר משרות אמון אותן אוכל לאייש כרצוני באנשים בהם יש לי אמון ושנוח לי לעבוד איתם, בהתאם לכל תפקיד ונסיבותיו. אין בכוונתי לעבור על שום חוק במילוי משרות אלו", הוא כותב. "למען הסר כל ספק, בכוונתי לפנות אל נציבות שירות המדינה ולקבל הנחיות ברורות באשר לאיוש משרות האמון להן אני זכאי. אנא הניחי דעתך כי בכוונתי למלא אחר כל הכללים על פי ההנחיות שאקבל ולעמוד בכל חוק, בין היתר תוך כיבוד מלא של שוויון הזדמנויות בעבודה, על פי פרשנות הנציבות".

כזכור הודיעה אתמול גם נציבות שירות המדינה כי היא בודקת את הנושא עם כלל הגורמים הרלוונטיים, אך נמנעה מנקיטת עמדה בנושא הספציפי.

כהבא אישרה את קבלת המכתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker