"מישהו עלול להעליל עלי": הממונה על שוק ההון לא רוצה נהגת - אלא נהג

משרת נהג לבעלי תפקידים בכירים נחשבת משרת אמון והבכיר יכול לבחור אותו. הממונה החדש על ההון, ד"ר משה ברקת, מבקש שזו לא תהיה אישה. בעקבות הביקורת על דבריו התנצל ברקת - אך לא חזר בו מבקשתו

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ברקתצילום: עופר וקנין
טלי חרותי-סובר

ד"ר משה ברקת עוד לא החל את תפקידו כממונה על שוק ההון, וכבר הוא מחולל מהומה. על פי פרסום של שרון שפורר באתר המקום הכי חם בגיהנום, אישר ברקת כי הוא מבקש לצוות לו נהג-גבר, ולא נהגת-אישה, כפי שהיתה לקודמתו בתפקיד דורית סלינגר.

ברקת אמר לשפורר כי לא מדובר בנושא דתי אלא שנוח לו יותר לא להיות במרחב אינטימי עם אישה, "כי מישהו עלול להעליל עלי". הערב, בעקבות הסערה שנוצרה, התנצל ברקת - אך לא חזר בו מבקשתו: "אני מתנצל אם דבריי פגעו במישהו, כוונתי לא הייתה לפגוע בנשים, לרבות הנהגת. לאורך כל תפקידיי כיבדתי וקידמתי נשים. מדובר בתפקיד המאויש במשרת אמון".

אכן מדובר במשרת אמון, ובעל התפקיד רשאי לבקש אדם שנוח לו להיות לצידו במהלך שעות רבות. אף שהבקשה לגיטימית היא מעוררת תגובות קשות מחשש להדרת נשים מתפקידים כאלה או אחרים, רק בשל היותן נשים. אם בכירה תבקש נהגת, ולא נהג, גם בקשה כזו תתקבל בהבנה בשירות המדינה.

הנהגת של סלינגר לא פוטרה מתפקידה אלא משמשת בימים אלה נהגת של מנכ"ל המשרד שי באב"ד, בהמתנה לשיבוץ קבוע. כלומר, העובדה שברקת אינו מעוניין בשירותיה לא תפגע בפרנסתה.

ח"כ מרב מיכאלי אמרה מוקדם יותר בתגובה: "אם זה שיקול הדעת שלו אז אוי ואבוי מה שצפוי לשוק ההון שלנו. קוראת למשה ברקת להתעשת ולחזור בו מהצעד האלים של פיטורי הנהגת רק כי היא אשה. נשים כבר משלמות מחיר מספיק גבוה על אלימות של גברים. אני מקווה שהוא סומך על עצמו שלא תהיה לאף אחת סיבה להתלונן עליו".

מרשות שוק ההון נמסר: "הרשות פועלת למציאת נהג לממונה החדש ומראיינת מועמדים לתפקיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker