בשורה ל-1,500 עובדים סוציאליים: יתוקן העיוות בשכרם, התנאים יושוו

העובדים הסוציאליים המועסקים באמצעות התקשרויות חיצוניות לא זכו עד כה לתנאי השכר של המקבילים להם בשירות המדינה ■ יו"ר איגוד העו"סים: "אנו מקווים שזהו צעד נוסף בתהליך לשיקום מערכת בריאות הנפש"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנת עובדים סוציאליים
הפגנת עובדים סוציאלייםצילום: אמיל סלמן

עיוות שכר קשה צפוי להסתיים בחודש הבא, עם החלתו של צו הרחבה על 1,500 עובדים סוציאליים (עו"סים) המועסקים על ידי עמותות חיצוניות. תנאי הצו כוללים את כל הפרמטרים שמעוגנים בהסכמים קיבוציים של עובדים סוציאליים בשירות המדינה, לרבות תוספות שכר, מענקים, ימי חופשה ומחלה, ביגוד והבראה, גמל וקרן השתלמות.

צו ההרחבה הנוכחי יחול על צו שנחתם בפברואר 2017, והצמיד את תנאי העסקת העו"סים בגופים שמספקים שירותים למשרדי הממשלה (עמותות מתוקצבות), לתנאים הנהוגים בקרב העו"סים ברשויות המקומיות.

עד עתה, תנאי הצו הקודם לא שולמו לכ-1,500 עו"סים שהועסקו במערכת הבריאות באמצעות התקשרויות חיצוניות. כעת, לאחר ההסכמות אליהן הגיעו אמש הצדדים, ייהנו כל העובדים מתנאים זהים.

על פי ההסכמות, התשלומים יועברו לעובדים החל במשכורת נובמבר 2018. לעובדים שצו ההרחבה לא חל עליהם עד כה, יבוצע תשלום רטרואקטיבי (עבור 2018) באותם התנאים במשכורת ינואר 2019, ולכל המאוחר במשכורת החודש העוקב.

על יישום צו ההרחבה הוסכם בפגישה שהתקיימה בנוכחות יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן; סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן; מנכ"ל משרדו, משה בר סימן טוב; סגן הממונה על התקציבים באוצר, אלון מסר; ויו"ר איגוד העו"סים, ענבל חרמוני.

יו"ר האיגוד חרמוני אמרה: "זהו הישג גדול לעובדים הסוציאליים במערכת בריאות הנפש בקהילה. לאחר שנה וחצי של מאבק נחוש שהובלנו בשיתוף ניסנקורן ומטה המאבק של העובדים, לראשונה משרדי האוצר והבריאות מכירים הכרה מלאה בכך שצו ההרחבה יחול גם על העובדים הסוציאליים. אנו מקווים שזהו צעד נוסף בתהליך לשיקום מערכת בריאות הנפש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker