יאיר כץ נבחר למזכיר מועצת העובדים הקבוע בתעשייה אווירית

כץ נבחר ברוב גדול של 90% ■ לא ברור מה יעלה בגורל התפקיד אם תחליט הפרקליטות להעמיד את כץ לדין במסגרת פרשת השחיתות בחברה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר כץ
יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, יאיר כץ

בבחירות שנערכו אתמול (ב') נבחר יאיר כץ למזכיר מועצת העובדים הקבוע של עובדי התעשייה האווירית, וזאת לאחר שנבחר לתפקיד באופן זמני במאי השנה. הבחירות במאי נערכו לתפקיד המזכיר בלבד לאחר פרישתו של אהוד נוף לגמלאות, בעוד אתמול נבחרו כל חברי המועצה המייצגים את מגזרי העובדים השונים בחברה - 61 חברי מועצה מתוך 120 איש שהגישו מועמדות.

הבחירות היו אמורות להתקיים בין נובמבר הקרוב לפברואר 2019, אלא שהמועצה החליטה להקדים את הבחירות באישור רשות השיפוט של ההסתדרות. המתמודד מוטי פרץ טען כי מדובר במחטף שימנע ממנו לקיים קמפיין כהלכתו בשל חופשות הקיץ והחגים. רשות השיפוט לא קיבלה את עתירתו והבחירות יצאו לדרך.

90% מהבוחרים בחרו בכץ, שמעל ראשו מרחפות המלצות המשטרה להעמדה לדין בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית. המלצות נוספות באותו תיק הוגשו גם נגד אביו של כץ, שר הרווחה חיים כץ, וכן קודמו בתפקיד אהוד נוף. ההמלצות נמצאות כבר חודשים רבים על שולחן הפרקליטות, שלא קיבלה עדיין כל החלטה בנושא. לא ברור מה יעלה בגורל המזכיר הקבוע במידה שתחליט הפרקליטות להעמיד את יאיר כץ לדין.

את הבחירות ליוו תקלות תקשורת שונות, ובשל כך הוארכו שעות הבחירה עד שבע בערב. גורמים בתעשייה האווירית תהו מי ישלם את השעות הנוספות לעובדים שבחרו לא לעלות על ההסעות הקבועות כדי להצביע, וכמה שעות עבודה התבזבזו ביום הבחירות בשל אותן תקלות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום