העתירה נמחקה - והבחירות למועצת העובדים בתעשייה האווירית ייערכו בשבוע הבא

העתירה נגד התאריך החדש לבחירות הוגשה 33 יום לפני מועדן ■ רשות השיפוט טענה כי זהו פרק זמן קצר מדי - אף שההחלטה על הקדמת הבחירות התקבלה רק ב-15 באוגוסט - ולכן הבחירות ייערכו ביום שני

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יאיר כץ
יאיר כץ

הבחירות לתפקיד מזכיר מועצת העובדים בתעשייה האווירית יתקיימו ב-8 באוקטובר לאחר שאתמול (ד') נמחקה עתירתו של מוטי פרץ, המתמודד בבחירות. רשות השיפוט של ההסתדרות את מחקה את עתירתו של פרץ בלי לבדוק כלל את תוכן הפנייה.

פרץ עתר נגד ההחלטה של המועצה להקדים את מועד הבחירות ל-8 באוקטובר (יום שני הקרוב), וביקש שהן ייערכו במועד המקורי. במאי 2018 קיבלה רשות השיפוט בהסתדרות את בקשת האגף לאיגוד המקצועי, וקבעה כי הבחירות למועצת עובדי התעשייה האווירית יתקיימו בין נובמבר 2018 לפברואר 2019. הסיבה: שאיפה לאפשר למזכיר המועצה הזמני שנבחר רק במאי האחרון - לאחר פרישתו לגמלאות של מזכיר המועצה הקודם, אהוד נוף - לפעול בתפקיד פרק זמן הגיוני.

בפעם האחרונה שנערכו בחירות לתפקיד נבחר יאיר כץ, בנו של חיים כץ, ששימש באותו תפקיד כשני עשורים, עד שעזב את החברה כשמונה לתפקיד שר לפני שלוש שנים. העובדה שמדובר בתפקיד זמני מחייבת את כץ להתמודד שוב, יחד עם נציגי העובדים למועצה החדשה.

לטענת פרץ, הקדמת הבחירות היא מחטף שמטרתו פגיעה במתמודדים האחרים שלא יכולים לצאת בקמפיין אפקטיבי בשל חופשת הקיץ והחגים. הסיכוי שכץ לא ייבחר נמוך. ובכל זאת יש מתמודדים נוספים, שצריכים להיערך.

המחיקה של העתירה נעשתה עקב פגם טכני לכאורה, שהמועצה קוראת לו "שיהוי". רשות השיפוט של ההסתדרות אינה מבינה מדוע פרץ הגיש את העתירה רק ב-5 בספטמבר, כשתשעה ימים קודם לכם פירסמה ועדת הבחירות את ההודעה לכלל העובדים - כולל פרטים לעיון בספר הבוחרים. על פי הרשות, הישיבה שבה החליטה המועצה על התאריך החדש התכנסה כבר ב-15 באוגוסט, ויום לאחר מכן יודעו על כך העובדים. מכאן יוצא שפרץ הגיש את העתירה 19 יום לאחר ההודעה הראשונה, ותשעה ימים לאחר ההודעה על עיון בספר הבוחרים – 33 ימים לפני מועד הבחירות החדש.

רשות השיפוט לא שבעת רצון מלוחות הזמנים של פרץ, אף שזה הודיע כי שב מחופשה רק ב-26 באוגוסט והעתירה הוגשה כשבוע לאחר מכן. "היותו של התובע בחופשה אינו יכול לשמש עילה מספקת לעיכוב הגשת עתירה בענייני הבחירות", כתבה הרשות בהחלטתה.

עוד נכתב בתשובה כי טענתו של פרץ כאילו חברת דנאל נבחרה לניהול יום הבחירות תמוהה לנוכח הקשרים של החברה עם משרד הרווחה, בראשו יושב כאמור אביו של מזכיר הוועד, "אין ביסוס ראייתי", נכתב 

יצוין כי פרץ ומקורביו לא הופתעו מהחלטת רשות השיפוט של ההסתדרות, שכבר מחקה כמה מעתירותיו בעבר. ייתכן כי פרץ יפנה בעתירה נוספת לבית המשפט המחוזי.   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker