במחאה על התנהלות האוצר: גמלאי המשטרה חסמו כבישים מול משרד ראש הממשלה

הגמלאים טוענים כי משרד האוצר אינו עומד בהסכמים שלפיהם הוצמדו תנאי שכרם לאנשי הצבא ■ המוחים: "12 שנה רומסים את כבודנו וגוזלים את כספנו"

טלי חרותי-סובר
הפגנות של ארגוני משפחות השוטרים, הסוהרים והגמלאים, בתחילת השנה
הפגנות של ארגוני משפחות השוטרים, הסוהרים והגמלאים, בתחילת השנהצילום: ללא קרדיט

גמלאי המשטרה חסמו היום (ד') כבישים מול משרד ראש הממשלה. הסיבה: גמלאי משטרה, שירות הביטחון הכללי (השב"כ), המוסד ושירות בתי הסוהר (השב"ס) טוענים כי משרד האוצר אינו עומד בהסכמים, שלפיהם הוצמדו תנאי שכרם לאנשי הצבא. הם דורשים תוספות שניתנו לאנשי צבא ב-12 השנים האחרונות, וכן המשך הענקתן בשנים הבאות. הסכומים שהם דורשים נאמדים ב-7 מיליארד שקל רטרואקטיבית, ועוד 700 מיליון שקל בשנה מעתה.

"ממשלת ישראל הכריזה מלחמה על גמלאי המשטרה, השב"כ, המוסד והשב"ס.
אנחנו עולים להתקפה: נחסום כבישים ונעלה היום (ד') להפגין מול משרד הממשלה בירושלים ב-12:00 בצהריים", נכתב בהודעה שלנשחה הבוקר. המוחים מוסיפים: "12 שנה רומסים את כבודנו וגוזלים את כספנו. אנחנו יושבים 65 ימים באוהל המחאה מול ביתו של שר האוצר - שממשיך לשקר לנו. הגיעו מים עד נפש. אנחנו לא סוד ב'. ניאבק בהחלטה להחריג אותנו". המוחים אף הגיעו לפתח משרד ראש הממשלה.

בית הדין הארצי לעבודה אמנם קבע כי המדינה תצמיד את התנאים של חלק מאנשי השב"כ, אך משרד האוצר כבר מתכונן לעתירה שתוגש בנושא. בעניין השוטרים, הנושא עומד עדיין בבית הדין האזורי לעבודה, אך גם שם נראה כי  המדינה אינה מתכוונת לוותר".

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני), יוזם הצעת החוק לביטול איסור התאגדות השוטרים ומתומכי מאבק גמלאי השוטרים, אמר כי "האירועים האחרונים מוכיחים כי הפקודה המנדטורית האוסרת על שוטרים להתאגד אנכרוניסטית ודינה לעבור מהעולם. הצעת החוק שלי בנושא תעלה ותקודם עם פתיחת מושב החורף. אם הממשלה לא יכולה לדאוג לשוטרים, אני וחבריי חברי הכנסת נדאג להם" .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker