רו"ח איריס שטרק - הנשיאה החדשה של לשכת רואי החשבון

זאת הפעם הראשונה שאישה נבחרת לתפקיד ■ שטרק זכתה ל-1,658 קולות וגברה על עו"ד רו"ח ג'ק בלנגה, שהשיג 1,532 קולות

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איריס שטרק
איריס שטרקצילום: אייל טואג

בתום מניין הקולות נבחרה רו"ח איריס שטרק לנשיאות לשכת רואי החשבון עם 1,658 קולות. שטרק גברה על עו"ד רו"ח ג'ק בלנגה, שהשיג 1,532 קולות. רו"ח חן שרייבר הגיע למקום השלישי עם 1,376 קולות.

מספר הטפסים התקינים שהתקבלו בבחירות לנשיאות הלשכה הפעם היה 4,566, לאחר שנפסלו 22 טפסים.

הלשכה היא גוף וולנטרי המייצג כ-14 אלף רואי חשבון בישראל, בעוד מועצת רואי החשבון במשרד המשפטים היא הגוף הרגולטורי, האחראי על מקצוע ראיית החשבון בישראל. אף שהלשכה הוקמה לפני 87 שנה, מעולם לא עמדה בראשה אישה.

שטרק, שכיהנה בעבר כיו"ר נמל אשדוד, היא מייסדת ושותפה מנהלת במשרד רואי חשבון שטרק את שטרק. היא בוגרת תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה, ותואר שני בכלכלה מאוניברסיטת בר-אילן.

מטעם שטרק נמסר: "זהו רגע היסטורי ללשכת רואי חשבון שבחרה לראשונה ברואת חשבון לנשיאה ובעיני גם עבור כלל הארגונים הכלכליים שעד היום לא מכהנת בראשם אישה. אני מתרגשת מהבחירה של ציבור רואי החשבון ועל הבעת האמון הרחבה שבה זכיתי היום. הבחירות היו מאד סוערות. כנשיאת הלשכה, אני מסתכלת קדימה, וכעת עלינו לאחד כוחות של כל ציבור רואי החשבון, הפעילים הנבחרים להנהגה הארצית, המחוזות והסניפים על מנת ליישם את כל המהלכים והפתרונות שהצענו, לטובת ציבור רואי החשבון.

"אני מבטיחה לרואי החשבון שאנחנו נחזיר את הגאווה ואת הניצוץ לעיניים, את ההכרה בחשיבותם שלנו, רואי החשבון, כנדבך מרכזי בכלכלה הישראלית. המצע המפורט שהצגנו בבחירות, הוא הבסיס לתוכנית עבודה שאנו ניישם מיידית, בשיתוף פעולה עם כל הנבחרים מכל הרשימות , כאשר את כולנו מאחדת כעת מטרה משותפת והיא  למען רואי חשבון, ולמען העסקים, החברות  והארגונים שאותם אנו מייצגים, שהם המנוע של הכלכלה הישראלית".

שדולת הנשים בישראל בירכה על מינויה של שטרק לתפקיד: "הגיע הזמן שגם בתפקיד זה תשמש אישה. מדהים שהפעם הראשונה שאישה נבחרת לתפקיד זה מתרחשת 87 שנים אחרי שנוסדה לשכת רואי החשבון בישראל. ייצוג נשים בעמדות בכירות בכל חלקי שוק העבודה, הפרטי והציבורי, הוא דבר חשוב מאין כמוהו ליצירת שוק עבודה שוויוני יותר ובטוח יותר עבור נשים, ואנו מחלות לעוד הרבה מינויים ראויים של נשים למשרות בכירות".

מטעם המתמודד חן שרייבר נמסר: "אני מברך את רו"ח איריס שטרק על ניצחונה ומאחל לה הצלחה. אמנם הבחירות מאחורינו - אבל האתגרים והבעיות מהם סובל המקצוע נשארו. על הנהגת הלשכה להבין את מה שהבינו עורכי הדין כבר לפני עשרות שנים: רק הפיכה של לשכת רואי החשבון ללשכה סטטוטורית תסייע בפתרון הבעיות מהן סובל המקצוע. אני אתן כתף מלאה לקידום מהלך שכזה".

ג'ק בלנגה, המועמד שזכה ללא מעט תמיכה - הן משר האוצר והן מהנשיא המכהן יזהר קנה, לא בירך את שטרק על ניצחונה. בעמוד הפייסבוק שלו כתב: "חברות וחברים יקרים, ברצוני להודות לכל אחת ואחד מכם על כל המאמץ והעשייה למעני ולמען הנבחרת המצויינת שלצידי. רצינו להוביל שינוי אך לצערנו זה לא צלח. שוב תודה לכל אחד ואחת מכם".

אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים ויו"ר מועצת רואי החשבון, מסרה: "אני מברכת את רו"ח איריס שטרק, אותה אני מכירה מקרוב מזה כחמש שנים כחברת מועצת רו"ח. איריס היא בעלת מקצוע מוערכת שתורמת מזה עשרות שנים למקצוע ראיית החשבון ולציבור בישראל במגוון תפקידים ציבוריים.מצפה לשיתוף פעולה ענייני ופורה כפי שזכיתי לו מהנשיא היוצא, רו"ח יזהר קנה".

חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) מסרה בתגובה: "הבעתי תמיכה פומבית בחברתי איריס שטרק משום שראיתי לאורך שנים את פעילותה הציבורית והייתי משוכנעת שהגיעה העת שאישה, ראויה ומתאימה כמובן, תעמוד בראשות הלשכה. המהפכה אינה רק בבחירתה שלה, אלא גם ברואות חשבון מוכשרות נוספות אשר נבחרו לראשונה לתפקידים מרכזיים בלשכה. אני מאחלת לרו״ח שטרק הצלחה מעומק הלב באתגרים שעומדים בפני הלשכה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker