אחרי החגים: נקבעו מועדים לשימוע שייערך לשר חיים כץ בפרשת השחיתות

על פי גורמים המקורבים לפרשה השימועים ייערכו באמצע אוקטובר, לאחר סוכות ■ השר כץ מואשם במספר עבירות כולל קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והפרת אמונים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים כץ בכניסה לישיבת ממשלה, ב-2017
חיים כץ בכניסה לישיבת ממשלה, ב-2017צילום: אוהד צויגנברג

שלושה חודשים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע לשר הרווחה חיים כץ כי יועמד לדין בכפוף לשימוע - בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה בניסיבות מחמירות והפרת אמונים - נקבעו תאריכי השימוע שיחלו מיד לאחר סוכות, קרי באמצע אוקטובר.

ההערכה בקרב הגורמים המעורבים היא שכץ יזדקק ליותר מפגישה אחת עם אנשי היועץ המשפטי כדי להסביר מדוע אין סיבה להעמידו לדין, לכן נקבעו כמה פגישות.

הליך השימוע מהווה זכות הניתנת לנאשם, וכץ החליט לממש אותה. אחרי שהליך זה יסתיים ידונו אנשי היועמ"ש ויחליטו אם להגיש כתב אישום נגד השר.

כזכור, היועמ"ש הודיע בסוף מאי לשר כץ כי החליט להעמידו לדין בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. לטענת היועמ"ש, כץ ואיש הכספים מוטי בן ארי ביצעו עסקאות מתואמות בסכומים גדולים במסגרת המסחר בבורסה באופן שהיה בו כדי להניב לכץ רווחים של מליוני שקלים. 

כשמונה כץ לשר, הוא פתח חשבון נאמנות שנוהל בפועל על-ידי בן ארי, תוך הסתרה של זהות המנהל, ובניגוד לכללים החלים על שר בישראל. כץ גם חשוד שבתמורה לסיוע של היועץ הפיננסי, פעל להעביר הצעת חוק שבן ארי ניסח בעצמו, ונועדה להטיב עם עסקיו. כץ הניח את ההצעה על שולחן הכנסת באוקטובר 2010, ניהל דיונים אודותיה בוועדת העבודה והרווחה, שהיה אז היו"ר שלה, ואף הזמין אליה את בן ארי כמומחה יחיד לנושא, תוך שהוא מסתיר מהוועדה את מערכת היחסים האישית והעסקית שביניהם, ומציג את בן ארי כמומחה נטול אינטרס.

הפרקליטות עדיין בוחנת את תיק התעשייה האווירית בו מעורב כץ, שם המליצה המשטרה להעמידו לדין, יחד עם בנו יאיר כץ, בחשד לעבירות מרמה, סחיטה והפרת אימונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker