האם מסעדת קפה נואר פגעה בזכויות עובדיה? תלוי איזה שופט שואלים

בית הדין האזורי לעבודה הפך היום החלטה קודמת, וקבע כי המסעדה פגעה בהתארגנות הראשונית של עובדיה, ואף חייב אותה בפיצויים של 300 אלף שקל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שניצל בקפה נואר
שניצל בקפה נוארצילום: אסף עברון

האם מסעדת קפה נואר בתל אביב פגעה בזכויות עובדיה? תלוי איזה שופט שואלים. בנובמבר 2017 קבעה סגנית הנשיאה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב אריאלה גילצר כץ, כי המסעדה לא התנכלה להתארגנות העובדים במסעדה, בניגוד לטענת הסתדרות הנוער העובד והלומד, ולא פגעה ביכולת ההשתכרות של העובדים. עוד נקבע כי המסעדה לא הקטינה את מספר המשמרות ולא איימה בפיטורים במטרה לעצור את ההתאגדות. ואולם היום (ב') השופטת יפית מזרחי-לוי מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבעה כי המסעדה פגעה בהתארגנות הראשונית של עובדיה, ואף חייבה אותה בפיצויים של 300 אלף שקל.

בין היתר, נקבע שהמסעדה פיטרה בניגוד לדין עובדים שהיו ממובילי ההתארגנות, תמכה ועודדה בהקמת "ועד מטעם" כדי לפגוע בהתארגנות, ופעלה להסית את עובדי המסעדה נגד חברי ועד הפעולה וארגון העובדים (הסתדרות הנוער העובד והלומד).

מאבק עובדי קפה נואר
מאבק עובדי קפה נוארצילום: דניאל סלע

השופטת קבעה כי "לאחר ששקלנו את טענות הצדדים וראיותיהם, מצאנו כי בשלב שלאחר ההכרה ביציגות נעשו כמה פעולות שהוכחו ככאלה שהשפיעו על ההתארגנות, ובכלל זה הקמת 'ועד מטעם', שינוי באופן חלוקת הטיפים והוצאה לפועל של תוכנית לרכישה של קינוחים מגורם חיצוני, ניוד ופיטורי עובדים, וסירוב המשיבה לקבל עבודה חלקית – שהשתכנענו כי נעשו שלא בתום לב, והיה בהן כדי לפגוע במימוש הזכות להתארגנות העובדים, בעקרונות יסוד וזכויות עובדים במישרין או בעקיפין" .

את הסתדרות הנוער העובד והלומד ייצגו עורכות הדין ארנה לין, אסנת לונגמן, אייל וייס, לחן שריד ואריאל דניאלי ממשרד עורכות דין ארנה לין ושות'.

הנהלת בית הקפה צפויה לערער על ההחלטה לבית הדין הארצי לעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker