למנף את הפחד לטובת הארגון

פחד ואי-ודאות אינם דברים רעים בהכרח. אם תספרו לעובדיכם את הסיפור הנכון - רגשות שליליים יכולים להפוך להזדמנות

פיטר גובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> פחד יכול לשתק או לעורר ארגון לחיים. נכונותו של מנהיג לאמץ את הפחד תכתיב את רמת ההצלחה שלו ושל המיזם שלו. הדרך להתגבר על הפחד היא, בין היתר, בעזרת סיפורים. על מנהיגים לספר סיפור שיהפוך את הפחד לבן ברית, ולא ליריב.

במהלך הקריירה שלי למדתי לספר סיפורים שהפכו את הפחד למתמרץ רב עוצמה. בתחילת שנות ה-90, כיו"ר ומנכ"ל חטיבת הקולנוע והטלוויזיה של סוני, ראיתי הזדמנות עצומה ביצירת תיאטראות קולנוע גדולים ומרובי אולמות. זה היה זמן רב לפני שמולטיפלקסים עיטרו כל פינת רחוב, כמו היום.

רציתי לשכנע במיוחד את חברת Loews שהיתה בבעלותנו לבנות מקום חדש מסוג זה במנהטן - אזור שרבים הרגישו שכבר היו בו יותר מדי אולמות קולנוע. רציתי שהנהלת החברה תאמץ את הרעיון של בניית מולטיפלקס הכולל 16-20 אולמות, שבו יוקרנו כל הסרטים הזמינים בשוק בכל זמן נתון.

התמודדתי עם התנגדות עצומה מצד הצוות שלי. עמיתי לעבודה חששו שהרעיון הזה יפגע בעסקים שלהם. כדי לגרום להם לפעול, הבנתי שהייתי צריך לשנות את מצבם הרגשי באמצעות סיפור, במקום להציף אותם בעובדות ומידע.

קודם כל עוררתי עניין בעזרת שאלה פשוטה: מה יקרה אם קבוצה של אנשים רעבים יילכו לסופרמרקט גדול? אפילו אם סוג מסוים של מזון לא יהיה שם, עדיין יהיו להם כל כך הרבה אפשרויות לבחור מתוכן. "אנחנו צריכים לייצר סרטים שאנשים יידעו שיהיו זמינים, בדיוק כמו שהם מזמינים ארוחת צהריים", אמרתי. "אם לסרט שהביא אותם לקולנוע אין עוד כרטיסים, יהיו 16-17 סרטים אחרים שמהם יוכלו ליהנות". צוות ההנהלה שלי קנה את הסיפור. התוצאה היתה המולטיפלקס של סוני ברחוב 67, שנהפך להצלחה אדירה.

מנהיגים טובים משתמשים בסיפורים כאלה כמעט על בסיס יומיומי. הם מנסחים נרטיבים שמלהקים אותם ואת הארגון שלהם כמחוללי שינוי, במקום כמגינים על הסטטוס קוו. כמנהיג, אתה לא יכול להעלים את הפחד או למחוק את האי-ודאות, אך אתה יכול למנף את אותם רגשות וגם לנצל אותם לטובתך, אם רק תספר לעובדים שלך סיפור משכנע.

הכותב הוא יו"ר ומנכ"ל מנדליי

אינטרטיינמנט, הבעלים והיו"ר

המשותף של קבוצת ה-NBA

גולדן סטייט ווריירס ופרופסור ב-UCLA

***

הסוגיה: מדוע כדאי להשתמש בסיפורים כדי לשכנע עובדים להיכנס למצב של אי-ודאות

הפתרון: בעזרת סיפור מנסחים נרטיב שהופך את הארגון למחולל שינוי, במקום לכזה שמגן על הסטטוס קוו

הדרך: פשטו את ההסבר על ידי סיפור העלילה מכיוונים אחרים כדי לשכנע שגם בתחום הזה כדאי להסתכן

Harvard Business Monday Morning

מפרסומי בית הספר למינהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker