הסתיימה שביתת האחיות: "יאומצו המלצות הוועדה למיגור האלימות"

במסגרת ההבנות בין האוצר להסתדרות ייתוספו 100 תקנים של אחיות למחלקות ההמטו-אונקולוגיה ילדים, פסיכיאטריה וטיפות חלב, וכן נקבע מתווה ליישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הפגנה בהדסה, היום
הפגנה בהדסה, יולי 2018צילום: דוברות הדסה

אחרי יום אחד - הסתיימה שביתת האחיות והאחים. בדיון שנערך הערב (ג') אצל מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, בהשתתפות הממונה על השכר קובי בר נתן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן וסגן הממונה על התקציבים אלון מסר - הגיעו הצדדים להסכמות שימנעו את שביתת האחיות שתוכננה להימשך מחר.

במסגרת ההבנות יתווספו 100 תקנים של אחיות למחלקות ההמטו-אונקולוגיה ילדים, פסיכיאטריה וטיפות חלב, וכן נקבע מתווה ליישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות. עוד נקבע כי תיערך בדיקה בנוגע למספר תקני האחיות בחדרי המיון.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר בצאתו מהמו"מ: "בטיחותם האישית של הצוותים הרפואיים היא מעל לכל. אני סמוך ובטוח כי הערב הבאנו בשורה למערך הבריאות בישראל שעושה לילות כימים למען האזרחים. ברצוני לחזק את יו"ר ההסתדרות האחיות אילנה כהן ואת יו"ר ארגון עובדי קופת חולים כללית פרוספר בן חמו - על מנהיגות יוצאת דופן. כמו כן ברצוני להודות לשר הבריאות ושר האוצר על הירתמותם לפתרון המשבר.

"החלטנו לשים קץ לאלימות ולהקל על העומסים הקשים במערכת הבריאות, וכך עשינו", אמרה הערב יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן. "עמדנו על כך שכל המלצות הוועדה ייושמו ככתבם וכלשונם עד לסוף השנה, כמו גם מתן מענה ראשוני לעומסים הקריטיים והקמת ועדה ליישום תקינה חדשה בחדרי המיון".

המלצות הוועדה למיגור אלימות במערכת הבריאות כללו שורה של פעולות, בכלל זה הקמת ועדה עליונה לטיפול בנושאי אלימות, הטמעת תוכנית לאומית למניעה וטיפול באלימות כחלק אינטגרלי מתוכנית העבודה של המשרד, יצירת מערכת דיווח ארצית ממוחשבת לאיסוף נתונים ותחקורם, הפקת קמפיין תקשורתי לאומי מתמשך, פיתוח חומרי הדרכה - והגדרת מדיניות תגובה באירועים אלימים. לצד אלה הצבת שוטרים במוסדות רפואיים, הרחבת סמיכויות המאבטחים והידוק הקשר עם המשטרה, יצירת מערכת דיווח מרכזית, וכן קידום חקיקה להחמרת הענישה על מקרי אלימות ופעולות נוספות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker