ההטבה לעובדים הסתיימה - והעיצומים חוזרים לקריית הממשלה בתל אביב

העיצומים בקריית הממשלה חוזרים, מכיוון שלטענת ההסתדרות המדינה לא הציעה פתרונות הולמים לבעיית זיהום אוויר בחניון ■ אבל אולי הסיבה האמיתית היא הפסקת ההטבה שנתנה המדינה תמורת הסרת איום השביתה - שעולה מיליון וחצי שקל בחודש?

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קרית הממשלה בתל אביב
קרית הממשלה בתל אביבצילום: עופר וקנין

כ-2,000 עובדי קריית הממשלה בתל אביב יקיימו מחר (ד') צעדים ארגוניים, שבמסגרתם לא ייערכו קבלות קהל - כך הודיעה היום (ג') ההסתדרות. את הצעדים ינקטו, בין היתר, משרד הפנים, לרבות רשות האוכלוסין וההגירה; יחידות מס הכנסה ומס רכוש; רשות מקרקעי ישראל; ומשרד השיכון.

מההסתדרות נמסר כי "מחאת העובדים מתקיימת כחלק ממאבק מתמשך הנוגע לזיהום האוויר בחניון התת-קרקעי של מבנה הקריה, כתוצאה מעומסי התנועה הכבדים ביציאה ממנו. בחודש האחרון התקיימו דיונים בין הצדדים במטרה למצוא מענה לבעיה, אבל לא הוצעו מצד המדינה פתרונות שיביאו לסיום הסכנה הבריאותית לעובדים".

לטענת ההסתדרות, מעגל תנועה המעניק זכות קדימה לבאי קניון TLV הוא זה שיוצר את הפקק הגדול, וכל שנדרש הוא שוטר שיכוון את התנועה. העומס בחניון נובע לא בגלל העובדים - שרק 500 מהם אכן חונים שם - אלא בעיקר בשל אורחים של משרדי הממשלה. עם זאת, גורמים במדינה טוענים כי הפקקים נובעים מכך שהעובדים מבקשים לצאת מהיציאה לכיוון דרך איילון, בעוד היציאה לרחוב הארבעה, שהיתה סגורה בעבר, פתוחה ומאפשרת יציאה מהירה וקלה.

לפני כחודש, כשהעובדים הודיעו כי ישביתו את משרדי הממשלה בשל הבעיה בחניון, הודיע נציב שירות המדינה בפועל אודי פראוור כי ינסה למצוא פתרון יחד עם כלל הגורמים הרלוונטיים, ובהם משרד התחבורה ועיריית תל אביב. כדי להסיר את איום השביתה הוחלט על קיצור יום העבודה בחצי שעה לכל עובד, בעלות של מיליון וחצי שקל בחודש - הטבה שאינה ניתנת לעובדים שאינם עובדי מדינה, ואין בה כדי לפתור את הבעיה האמיתית. הענקתה תסתיים בתחילת אוגוסט, ועל כן הודיעה ההסתדרות דווקא עכשיו על חזרת העיצומים בשל "זיהום אוויר".

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "בעבודה מסודרת עם כלל הגורמים נמצאו פתרונות רבים לסוגיה, שחלקם קשורים במציאת חניון אחר לאורחי משרדי הממשלה, וחלקם סידורים נוספים בתחום התחבורה. הדברים ייבחנו במהלך אוגוסט, שבו מספר העובדים במשרדי הממשלה נמוך מאוד ממילא. עם רצון טוב של כלל הגורמים מסתמן שיהיו פתרונות".

ממשרד האוצר נמסר כי "המשרד ניהל מגעים מתקדמים עם ההסתדרות על מתווה שאמור היה לתת מענה לסוגיית העומס ובכך לצמצם את זמן השהייה של העובדים בחניון, שההסתדרות טוענת שהוא מזוהם. עם זאת, ההסתדרות חזרה בה ברגע האחרון מהדיונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker