ביה"ד לעובדי רפאל: אסור לכם לשבות - התחייבתם לשקט תעשייתי וקיבלתם תוספות שכר

שופט בית הדין לענייני עבודה בחיפה פסק כי העובדים לא יוכלו לשבות לאחר שב-2016 חתמו על הסכם קיבוצי שכלל הטבות ושקט תעשייתי ■ ארגון העובדים חוייב בהוצאות המשפט של ההנהלה

טלי חרותי-סובר
בית משפט השלום
בית משפט השלוםצילום: דודו בכר
טלי חרותי-סובר

במהלך סוף השבוע האחרון אסר בית הדין האזורי לעבודה בחיפה על עובדי סגל המחקר ברפאל לשבות, וחייב את ארגון העובדים בהוצאות בסך 15 אלף שקל. בית הדין אף הורה לבטל את ההודעה על סכסוך עבודה ושביתה, אסר על צעדים ארגוניים לצורך נקיטת עיצומים והורה לעבודים לכבד את התחייבויותיהם לשקט תעשייתי מוחלט.

הנהלת רפאל פנתה, באמצעות עו"ד אוהד גלעדי ממשרד נ. פינברג ושות', לבית הדין, לאחר שארגון העובדים ביקש לנקוט עיצומים, ולהפר את ההסכם הקיבוצי שעליו חתמו העובדים ב-2016, ושבמסגתו קיבלו הטבות שכר משמעותיות.

בית הדין קיבל את עמדת ההנהלה, ודחה את בקשת ארגון סגל המחקר, שהתבססה על מידע שלפיו יחידה הסתדרותית אחרת בחברה עומדת לקבל יותר ממה שהארגון הצליח להשיג. בנימוק זה ביקש הארגון לבטל את כל ההסכם שגובש ב-2016, הכולל התחייבות לשקט תעשייתי ולמיצוי תביעות, אך זאת תוך השארת כל התוספות וההטבות לעובדים שנבעו מההסכם.

"סכסוך עבודה ושביתה כאשר המעסיק מצוי במהלך משא ומתן מתקדם עם יחידות מיקוח אחרות ברפאל, הוא בעייתי ומסכן שלא לצורך את יציבות יחסי העבודה בחברה", קבע ביה"ד ברשות הנשיא קוגן.

בית הדין אף סירב לקבל את טענת ארגון סגל המחקר, שלפיה במהלך המשא ומתן לצורך חתימת ההסכם ב-2016 נעשו הטעיה ומצג שווא כלפי העובדים, וקבע כי הארגון לא הצליח להוכיח את הטענה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker