בית הדין קבע: בני משפחה לא יתקבלו לנמל אשדוד, אוכלוסיות מודרות כן

11 תובעים, חלקם בני משפחה של עובדי נמל אשדוד, פנו לבית הדין לעבודה בטענה כי הופלו כיוון שהנמל החליט לגוון את עובדיו וקיבל לתפקיד סוור רק נשים, בני מיעוטים ואתיופים

טלי חרותי-סובר
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

שופט בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, יוסף יוספי, דחה אתמול (ה') באופן מלא את תביעותיהם של 11 מועמדים, חלקם קרובי משפחה של עובדים בנמל אשדוד לתפקיד סוור בנמל. העותרים טענו כי לא התקבלו לעבודה כיוון שהנמל החליט בספטמבר 2014 לגוון את עובדיו ולקבל יותר מ-80 עובדים חדשים ביניהם נשים, אתיופים ובני מיעוטים. לדבריה,ם הם היו מועמדים ראויים כיוון שקרבתם לעובדי הנמל אינה קרבה ראשונה.

בית הדין קיבל במלואן את טענות נמל אשדוד שהתיקון לתקנות החברות הממשלתיות (כללים בדבר העסקת קרובי משפחה) חל על התובעים. בית הדין גם קבע כי לא היתה כל חובה מצד החברה להקים ועדה מקצועית כדי להחליט שהיא מבקשת לגוון את עובדיה.

ביחס לטענתו של העותר הראשי, דביר בן עדי, נקבע כי כיוון שאין הגדרה לגבי המונח "גיס", ייתכנו פרשנויות שונות ולכן עמדת החברה באשר לפרשנות (מדובר בקרבה ראשונה) היא סבירה.

עוד דחה בית הדין את טענותיהם של העובדים בדבר הסתמכותם על קבלתם לעבודה - ומכל מקום לא היתה כל חובה על החברה לערוך לתובעים שימוע. נקבע כי לאורך כל ההליך הם קיבלו הודעות ברורות שלפיהן המכתבים שקיבלו אינם מהווים הודעה על קבלתם לעבודה. כמו כן, נדחו הטענות בדבר הכספים שהשקיעו התובעים בהכנות והכשרות לקראת הליכי המיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker