בשורה לתלמידי ראיית חשבון: 94% עברו את הבחינה בחשבונאות

אחרי גלגולים רבים, החליטה מועצת רואי החשבון כי הפקטור לתלמידי המבחן בחשבונאות שנערך ביולי 2017 יורחב - כך ש-94% מהנבחנים יקבלו ציון עובר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטודנטים בבחינהצילום: אוליבייה פיטוסי
טלי חרותי-סובר

מעולם לא עבר מבחן אחד גלגולים כה רבים, כמו המבחן החיצוני שנכתב על ידי מועצת רואי החשבון בחשבונאות פיננסית. המבחן נכתב באופן שלא נכתב בעבר, ולכל הדעות, גם אלה של מומחים בתחום, לא ניתן היה לפתור אותו בזמן הקצוב. הסטודנטים מחו נמרצות, ומועצת רואי החשבון הודיעה כי תיתן פקטור, כך ש-84% מהניגשים עברו. זה לא סיפק את הסטודנטים, שפנו לבית המשפט.

בית המשפט המחוזי בירושלים ביטל את החלטת מועצת רואי החשבון מאוקטובר 2017  בעניין אופן בדיקת הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת, שנערכה ב-16 ביולי 2017. בעקבות כך, החליטה היום מועצת רואי חשבון ליישם שיטת חישוב חלופית לבחינה. המועצה ציינה בהחלטתה כי "אף שהמועצה מוצאת קשיים ביישום החלטת בית המשפט, בשים לב לסמיכות הזמנים למועד הקרוב של הבחינה -15 ביולי - החליטה המועצה לא לערער על פסק הדין, אלא ליישם שיטת חישוב חלופית".

לפי המועצה, בהתאם לשיטת החישוב החלופית, שיעור המעבר הסופי בבחינה יהיה 94%, לעומת 84.5% לפי השיטה הקודמת, ולעומת ממוצע של כ-72% בשנים האחרונות.

המועצה ציינה כי תיידע את הנבחנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker