חיים כץ: "משרד האוצר מתנכל לעובדי משרד העבודה והרווחה"

בדיון שנערך בוועדת העבודה והרווחה בכנסת נתן שר העבודה והרווחה גיבוי מלא לסכסוך העבודה שהוכרז במשרדו ■ כץ: "הם לא יכולים להתנכל לי - אז הם פוגעים בעובדים" ■ משרד האוצר: "השר מבזבז את זמנו"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
השר חיים כץ
השר חיים כץצילום: אמיל סלמן

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, האשים היום (ב') את משרד האוצר בהתנכלות לעובדי משרדו, במסגרת דיון מיוחד שנערך בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת להצגת תוכנית העבודה של המשרד.

התוכנית הוצגה על רקע הכרזת סכסוך העבודה במשרד על ידי ועדת העובדים, שטוענים כי האוצר אינו עומד בהבטחתו להגדלת תקנים, אחזקות רכב שועות כוננות לעובדי המשרד.

בתשובה לשאלתו של יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) על סכסוך העבודה, אמר שר העבודה והרווחה: "משרד האוצר מתנכל לעובדי המשרד, ואין הידברות איתו. הם לא יכולים להתנכל לי, אז הם פוגעים בעובדים. אמרתי לעובדים: תילחמו על הזכויות שלכם. הם הלכו לסכסוך עבודה מסודר, והם צודקים".

כץ הסביר כי "הכל התחיל בעקבות היערכות לקמחא דפסחא לקראת חג הפסח האחרון. היה ויכוח של המשרד מול האוצר, מי יממן את חלוקת המזון בסך 15 מיליון שקל. משרד האוצר התעקש שאנחנו נחסיר משירותי הרווחה ומנזקקים לצורך החלוקה. מאז החלה ההתנכלות. האוצר לא נותן לעובדים תקני רכב וכוננויות, ומושך את זה כבר שנה - אף שנעשו במשרד הרווחה רפורמות מרחיקות לכת, שלא נעשו באף משרד אחר".

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) טען כי יש מחסור חריף בתרומות מזון לקראת חודשי הקיץ. השר כץ ענה כי אם משרד האוצר לא יעביר לשם כך תקציב מיוחד, לא תתקיים החלוקה.

בתגובה הודיע יו"ר הוועדה, ח"כ אלאלוף, כי יקיים דיון דחוף בוועדה בין הצדדים בסכסוך העבודה כבר ביום חמישי בבוקר.

שינויים בעבודה המועדפת: תחנות דלק בחוץ - מדריכי נוער בסיכון בפנים

השר כץ מסר עוד כי בכוונתו לשנות את המקצועות המוכרים כעבודה מועדפת: "מי שעובד בחנות נוחות לא צריך לקבל עבודה מועדפת. מטפלות במעונות ומדריכי נוער בסיכון - כן".

בנוגע לתאונות באתרי בנייה אמר: "ביצענו עד כה 1,800 ביקורות, הטלנו עיצומים בסך 30-20 מיליון שקל עיצומים וכבר התחלנו לגבות עשרות אלפי שקלים. התחלנו בסבב שני של בדיקות, במהלכו יפחת בחצי הקנס שהוטל, לכל קבלן שיתקן את הליקויים. מי שלא תיקן - הקנס שקיבל יוכפל".

במסגרת הדיון, הודיע מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מאיר שפיגלר, כי מתקיים משא ומתן עם שר האוצר וסגנו, עקב גילוי המוסד, שלפיו ניצולי שואה הזכאים לקצבת סיעוד ומשתכרים יותר מהשכר הממוצע במשק, מפסידים מזכאותם לשעות סיעוד, הן ממדינת ישראל והן מהקרן לרווחת ניצולי שואה, הממומנת ברובה על ידי ממשלת גרמניה.  כץ ציין כי שר האוצר וסגנו התגייסו מיד לפגישה דחופה בנושא.

ממשרד האוצר נמסר: "אנו מציעים לשר הרווחה, במקום לעסוק בהשמצות ובהאשמות שאינן מבוססות, לפעול לשיפור שירותי הרווחה, שהוגדלו בצורה חסרת תקדים תחת שר האוצר משה כחלון. חבל לנו ששר הרווחה אינו עומד במחויבויות שנתן בשנים שעברו להקצאת סלי מזון, למרות תוספת תקציבית שניתנה מהאוצר, כפי שניתן בכל שנה, במקום לבזבז את כל זמנו בעיסוק בכוננויות למזכירות בלשכת השר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker