ההסתדרות פוצצה את השיחות עם הנמלים - אבל כולם מסכימים ששביתה לא תעזור

לאחר כישלון השיחות בשבוע שעבר, בית הדין הארצי לעבודה דחה את בקשת ההסתדרות לאפשר לעובדים את זכות השביתה, והשיב את כל הצדדים לשולחן המשא ומתן

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסקורן
טלי חרותי-סובר

בית הדין לענייני עבודה החליט כי עובדי הנמלים לא יוכל לשבות והחזיר אותם לשולחן הדיונים. זאת לאחר בשבוע שעבר פוצצה ההסתדרות את השיחות המרתוניות המתקיימות בנושא הרפורמה בנמלים שנערכו בכפר המכביה, בהשתתפות ההנהלות, העובדים ונציגי המדינה, ומיד לאחר מכן ביקשה מבית הדין הארצי לעבודה להסיר את הצו המונע מעובדי הנמלים לשבות ולאפשר להם לממש את זכות השביתה. ההסתדרות טענה כי המדינה אינה מקיימת את המשא ומתן מול העובדים בתום לב.

בדיון שנערך אתמול בלילה, דן סגן הנשיאה, השופט אילן איטח, בבקשה. בהמשך להסכמת כל הצדדים שהתגבשה בדיון, הוחלט כי ישובו לשולחן המשא ומתן.

בית הדין אף קבע מועדים להמשך הדיונים. לנמל חיפה נקבעו יומיים של דיונים, עד 2 ביולי, בהובלת יו"ר הנמל אשל ארמוני, החל מהשעה תשע בבוקר עד השעה תשע בערב. המשא ומתן בין ההנהלה לעובדי נמל חיפה דווקא מתקדם באחרונה, ולטענת כלל הגורמים גם יכול להגיע לכלל סיום.

לנציגי העובדים והנהלת נמל אשדוד נקבעו ארבעה מועדים לדיונים, עד ל-5 ביולי, וגם אלה ימים מלאים, בין היתר מאחר שבעניין נמל אשדוד נותרו עדיין הרבה יותר מחלוקות ללבן.

בשני הנמלים ייערך המשא ומתן בצוותים קטנים, ונציגי האוצר, רשות החברות ומשרד התחבורה יצטרפו לדיונים הרלוונטיים.

הדיון בנושא הבעלות על מחלקות הים - המחלקות הכוללות את הנתבים שמסייעים בהכנסת והוצאת אוניות מן הנמלים ונחשבים כיום לעובדי הנמלים - יתקיים גם הוא באחד המועדים הללו.

החלטת בית הדין הארצי לעבודה לא הפתיעה איש. כל הגורמים הרלוונטים יודעים ששביתה לא תסייע במצב הנוכחי, וכי את המשא ומתן הזה צריך לצלוח - ולגבש הסכמות משותפות בדרך לרפורמה.  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום