עובדי תרו - שנמכרה להודים - יקבלו מענק כולל של 5 מיליון שקל

במסגרת ההסכם, כל עובד בתרו קבל מענק מכירה בסך 1,000 שקל עבור כל שנת עבודה וזאת עד תקרה של 15,000 שקל

חיים ביאור

עובדי חברת התרופות תרו, שהתארגנו בהסתדרות, יקבלו מענק מכירה בסכום כולל של 5 מיליון שקל. הסכם על כך נחתם בימים אלה בין ההסתדרות לבין הנהלת החברה, לאחר ש-700 העובדים התאגדו בהסתדרות בדרישה להבטיח את זכויותיהם הכלכליות במסגרת עסקת המכירה של תרו לחברת התרופות ההודית סאן.

תרו, שהוקמה לפני 60 שנה, היא אחת מחברות התרופות הגדולות בישראל ופועלת בחיפה וביקום. ב-82' החברה החלה בהנפקת מניות בנאסד"ק. ב-88' היא החלה לפעול גם בשוק האמריקאי.

במסגרת ההסכם, כל עובד בתרו קבל מענק מכירה בסך 1,000 שקל עבור כל שנת עבודה וזאת עד תקרה של 15,000 שקל. בהסכם השיגו העובדים זכויות נוספות: נקבע שהביטחון התעסוקתי של העובדים יגבר כך שלא יפוטרו עובדים ללא היוועצות עם הוועד וההסתדרות. העובדים גם יקבלו תשלום מוגדל עבור ימי הבראה, קרן השתלמות ויבוצעו הפרשות לפנסיה מקיפה.

עם זאת, בניגוד לרוב ההסכמים הקיבוציים עליהם חותמת ההסתדרות במשק, בהסכם זה נקבע כי הנהלת תרו תחליט בעצמה מהו גובה תוספת השכר השנתית שיקבלו עובדי החברה. התוספת תהיה אינדיבידואלית לעובד, בהתאם לשיקול דעתה של ההנהלה ובין היתר תילקח בחשבון חוות הדעת של הממונים על העובד.התוספת המינימלית לעובד לא תפחת מרבע משיעור עליית המדד בשנה החולפת. 

על ההסכם חתמו מטעם העובדים יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, ראש הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד מיה פרי- אלתרמן ומטעם חברת תרו משרד עוה"ד נחום פינברג. לדברי ניסנקורן, "ההסכם הוא נדבך נוסף בחיזוק כוח ההתארגנות של העובדים בישראל".

בניין ההסתדרותצילום: אלון רון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker