נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה: כל פנייה חמישית אלינו נוגעת לאפליה בשל הריון

דו"ח הנציבות המפתרסם לרגל כנס העשור להקמתה מצביע על עלייה של 8% במספר הפניות ב-2017 ■ עלייה מדאיגה של 3% במספר התלונות על רקע הטרדה מינית בשלוש השנים האחרונות

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אישה בהריון במשרד
טלי חרותי-סובר

766 פניות הגיעו לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה ב-2017 - עלייה של כ-8% לעומת השנה הקודמת. 20.4% מהפניות היו עקב אפליה על רקע הריון; 11% עקב אפליה על רקע מין; 9.7% בגלל אפליה על רק לאום; 7.6% בשל בעיות של שירות מילואים; ו-7.2% אפליה על רק גיל.

מספר הפניות הקשורות לאפליה בנוגע לשירות מילואים הוכפל לעומת 2010. פניות נפוצות במיוחד הן על פערים בין התשלום שהמעסיק מקבל מהביטוח הלאומי בגין ימי השירות של העובד לבין התשלום שהמעסיק מעביר לעובד בפועל, עיכובים במועדי התשלום, חישוב תשלום לא נכון עבור ימי מילואים לעובד שעתי ועוד.

תמונת מצב מדאיגה עולה מהפניות על רקע הטרדה מינית. בשנה שעברה 4.4% מסך התלונות שהופנו לנציבות היו על אפליה על רקע הטרדה מינית - עלייה של 2.7% בשלוש השנים האחרונות. אפליה על רקע הטרדה מינית היא כל התנכלות לעובד שהתלונן על הטרדה מינית במקום עבודתו, לרבות אי-קידום ופגיעה בתנאי העסקתו.

בדומה לשנים האחרונות, שיעור הנשים הפונות לנציבות גבוה מזה של הגברים - 60% לעומת 39%. נושאי הפנייה הבולטים בקרב נשים הם אפליה על רקע הריון (30.9%), מין (10%), לאום (6.1%), והטרדה מינית (5.9%). לעומתן, הגברים פנו בשל שירות מילואים (18%), לאום (14.3%), מין (12.3%) ודת (5.7%).

בשונה משאר הנתונים, בפניות על רקע הריון חלה ירידה מתמדת בשנים האחרונות. בעוד ב-2013 היה שיעור הפניות 34% מסך הפניות הכולל, ב-2017 הוא הסתכם ב-20.4% בלבד. עם זאת, ב-2017 מהווה ההריון כמחצית מכלל הפניות הקשורות לפיטורים. גם בפניות בנושא אפליה על רקע בגיל חלה ירידה: ב-2017 התקבלו 55 פניות המהוות 7.2% מסך כלל הפניות, לעומת 63 פניות שהן 8.9% מסך כלל הפניות ב-2016.    

מהתפלגות הפניות לפי הנציבויות השונות ברחבי הארץ עולה כי הנציבות שקיבלה הכי הרבה פניות ב-2017 הינה נציבות מחוז תל אביב והמרכז (40.2%), אחריה נציבות חיפה והצפון (30.7%) ולבסוף נציבות ירושלים והדרום (25.3%). 3.8% מהפניות מגיעות לנציבות הארצית. הנתונים הופצו לרגל כנס העשור לנציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה שיתקיים ביום שלישי באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע.

נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה, עו"ד מרים כבהא אמרה: "הפעילות של נציבות השוויון התרחבה ב-2017 והוא כולל טיפול בפניות הציבור, ניהול תיקים והליכים משפטיים, שיתופי פעולה עם מעסיקים ועוד. בשנה האחרונה אנו רואים מודעות גוברת כלפי אפליה של אוכלוסיות מודרות הן מצד המעסיקים והן מצד המועסקים. עם זאת, הדרך לשוויון עוד ארוכה ומצריכה שיתופי פעולה נוספים בין כל המגזרים. אנחנו בנציבות מאמינים כי הגיוון התעסוקתי הוא לא רק אינטרס של המעסיקים והמעסיקות אלא הוא אינטרס של כולנו ליצירת חברה טובה יותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker