פרופ' עליזה שנהר תשיב למכללת עמק יזרעאל 120 אלף שקל

בעקבות חשיפת TheMarker, בדקה יחידת האכיפה באגף הממונה על השכר את הדו"ח על התנהלות הרקטורית וחסכה למדינה כחצי מליון שקל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' עליזה שנהר
פרופ' עליזה שנהרצילום: יובל טבול

באוקטובר 2017 חשף TheMarker דו"ח חריף שפירט את הוצאותיה של פרופ' עליזה שנהר, רקטורית מכללת עמק יזרעאל; וכן את התפטרותה הפתאומית מהתפקיד. בעקבות החשיפה, פנו אנשי יחידת האכיפה באגף הממונה על השכר למכללה המתוקצבת (ולכן נמצאת בפיקוח הממונה) וביקשו לקבל את הדו"ח.

יחידת האכיפה של הממונה על השכר, בראשות אתי גבאי, היא זרועו המבצעת של הממונה הבודקת חריגות שכר ותנאים - ואם מוצאת כאלה נדרשים הגורמים להשיב את הסכומים הלא חוקיים לקופת המדינה. בהמשך לבדיקת היחידה, נחתם באחרונה הסכם בין הממונה לשנהר, שעל פיו היא מוותרת על סכומים גדולים ותשיב סכומים אחרים לקופת המכללה. המכללה עצמה ביקשה לסגור את הנושא מול שנהר בסכומים נמוכים בהרבה.

על פי ההסכם, שנהר תשיב את הרוב המוחלט של הכספים שקיבלה כקופה קטנה ב-2017-2013. אלה מגיעים לכ-20 אלף שקל עבור אירוח ונסיעות - שלא נמצאו מוצדקים. בנוסף, הסכימה שנהר להשיב החזרי טיסות לחו"ל שקיבלה, לאחר שלא נמצא כי נעשו באופן בלעדי לצורכי פעילות אקדמית. מדובר בסכום אחד של 56 אלף שקל וסכום נוסף בסך 16 אלף שקל. בדיקה נוספת שערכה יחידת האכיפה היתה בנושא שכרה של שנהר, שם התגלו חריגות בסך 34 אלף שקל - שגם אותם תשיב.

בסך הכל תשיב שנהר למכללה יותר מ-120 אלף שקל, שככל הנראה יקוזזו מהפיצויים המגיעים לה. שנהר הסכימה גם לוותר על סכומים גדולים מאוד שהיו אמורים לעבור לידיה כחלק מהסכם הפרישה - כ-300 אלף שקל שהיתה אמורה לקבל כפדיון ימי מחלה; 80 אלף שקל שהיתה אמורה לקבל כפדיון ימי חופשה, מכיוון ששנהר לא חתמה על דו"חות נוכחות ולכן לא ניתן לדעת מתי היתה בחופשה; וכן סכומי כסף שלא נוצלו מתוך קרן מחקר, שעל פי הסכם עמה היתה אמורה לקבל.

בסך הכל נמנעה העברה של כחצי מיליון שקל מקופת המכללה המתוקצבת, קרי קופת המדינה, לידיה של פרופ' שנהר. על פי ההסכם, הסכומים יועברו או יוקזזו עד ספטמבר הקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker