חברת כוח האדם הוחלפה? עובדי הקבלן יוכלו לדרוש פיצויי פיטורים

הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעת חוק שמסדירה את זכויותיהם של עובדי קבלן במקרה של סיום החוזה בין מקום עבודתם לבין חברת כוח האדם שבאמצעותה הם מועסקים ■ החוק קובע כי אם יישארו באותו מקום עבודה - זכויותיהם והוותק שלהם לא ייפגעו

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנקה רחובות
בשורה לעובדי הקבלן (למצולם אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: טל כהן

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק "העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם", שהגישו חברי הכנסת יוליה מלינובסקי, רוברט אילטוב וחמד עמאר מישראל ביתנו.

החוק החדש מסדיר את זכויותיו של עובד קבלן במקרה שבו תם החוזה בין חברת כוח האדם, שבאמצעותה הוא מועסק, לבין מקום העבודה. לפי החוק, הוותק וזכויותיו של העובד לא ייפגעו במקרה כזה - גם אם יישאר באותו מקום עבודה תחת חברת כוח אדם חדשה - והוא אף יוכל לדרוש פיצויי פיטורים.

"שיטת העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם היא שיטת העסקה נוראית ופוגענית שיש לשים לה סוף", נכתב בדברי ההסבר לחוק. "עם זאת, התעלמות משיטת העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם או קבלני שירות גורמת לעוולות כבדים יותר. הצעת חוק זו נועדה להסדיר מעט מהתחומים שבהם מועסקים ונפגעים עובדי קבלני כוח האדם פעם אחר פעם, ולהבהיר כי עובדי קבלן אינם חפץ שניתן להעבירו ממקום למקום עם סיום ההתקשרות בין חברת הקבלן ובין מזמין השירות".

יוזמת החוק, ח"כ מלינובסקי, הוסיפה כי "בחוק הזה אנחנו נותנים לעובדי הקבלן ביטחון תעסוקתי, ושומרים את הזכויות הסוציאליות שלהם. במקביל אנו מבהירים שעובדי הקבלן הם לא חבילה עוברת מיד ליד. החוק ישפיע על כ-400,000 עובדי קבלן ואולי אף יותר, שהרי איש לא יודע בדיוק כמה עובדי קבלן עובדים בישראל".

החוק עבר בתמיכתם של 31 חברי כנסת, ללא מתנגדים. כעת צפויה הצעת החוק לעבור לדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, ואם תאושר בוועדה - היא תחזור למליאת הכנסת לקריאה שנייה ושלישית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker