הסתיימה שביתת העובדים הסוציאליים - אמורים לחזור לעבודה מחר

(עדכון) העובדים הסוציאליים ויתרו על הדרישות הנוספות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

איגוד העובדים הסוציאליים חוזר בו מהדרישות החדשות שהעלו לאחר שיו"ר ההסתדרות עופר עיני והממונה על השכר במשרד האוצר אילן לוין כבר השיגו הסכמות ולפיהן שכר העובדים יועלה ב-1,100 שקל, שהם 25% בממוצע, כך הודיע יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים יצחק פרי.

בית הדין הארצי לעבודה, בראשות הנשיאה נילי ארד, דן היום בערעור שהגישה המדינה על החלטת בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב שלא להענות לבקשתה להוציא צווים להפסקת השביתה של העובדים הסוציאליים במשרדי הממשלה.

הויתור של האיגוד סלל את הדרך לסיום השביתה בת 3.5 השבועות. המדינה טענה כי העובדים הסוציאליים שובתים למרות שיו"ר ההסתדרות עופר עיני והממונה על השכר באוצר, אילן לוין, הגיעו להסכמות בנוגע להעלאת שכר העובדים הסוציאליים וחרף העובדה שעיני הצהיר שהמו"מ בינו לבין האוצר הגיע לכדי מיצוי. המדינה ציינה כי העובדים הסוציאליים העלו דרישות כלכליות חדשות אחרי שלפני 10 ימים כבר הושגו הבנות בין יו"ר ההסתדרות לממונה על השכר.

צילום: דרור ארצי

במהלך הדיון שאלה השופטת ארד את יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים האם הוא עומד על כוונתו להעלות דרישות כלכליות נוספות על אלה שהשיגו ההסתדרות והאוצר. השופטת הבהירה כי אם תאפשר קיום מו"מ בין האיגוד לבין האוצר ללא ההסתדרות, היא תוציא במקביל צו מניעה האוסר על המשך השביתה.

קודם לכן כינס פרי את חברי מרכז האיגוד והללו החליטו ברוב קולות לסגת מהדרישות הנוספות ולהישאר במסגרת העלות של 25%. עם זאת בתוך התוספת של 25% יוכנסו כמה שינויים אותם דורשים העובדים הסוציאליים להכניס, כגון ביטול ההסכמה ולפיה שבוע העבודה שלהם יתארך בשעה וחצי. ואולם תמורת ביטול הארכת שבוע העבודה, האיגוד יצטרך להסכים לקיצוץ בסעיף אחר, כך שעלות התוספת בשיעור של 25% תישמר. התוספת של 25% לעובדים הסוציאליים גבוהה פי 3.5 מהתוספת שהובטחה לכלל העובדים במגזר הציבורי, המגיעה ל7.25%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker