נציבות שירות המדינה: המכרז נכשל? יפורסם אחד חדש תוך 10 ימים

הנחיה חדש של נציבות שירות המדינה מבקשת לשים קץ להתארכותו של תהליך איוש משרות בשירות הציבורי ■ על פי ההנחיה, אם לא יימצא מועמד ראוי, יפורסם מכרז חדש מיום כינוס הוועדה שנכשלה

טלי חרותי-סובר
מליאת הכנסת
מליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן
טלי חרותי-סובר

מכרזים למשרות בשירות המדינה לא יימתחו יותר על פני שנים, כפי שקורה לעתים כיום: הנחיה חדשה של נציב שירות המדינה למשרדי הממשלה נכנסה לתוקף היום (ב'), ולפיה אם מכרז נכשל, כלומר לא נמצא אף מועמד ראוי, המשרד יפרסם מכרז חדש תוך עשרה ימים בלבד מיום כינוס הוועדה שנכשלה.

המטרה היא לקצר את המועדים לאיוש משרות בשירות המדינה. הנציבות מנסה למגר את התופעה שבה במשרדים מעוניינים להשאיר ממלאי מקום בתפקידם, ולכן ממסמסים את המכרז. על פי השיטה הקיימת, אם ועדת בוחנים מתכנסת ולא מוצאת מועמד מתאים, ממלא המקום נותר בתפקידו.

מכיוון שלא היתה הגבלה, היה יכול המשרד לפרסם מכרז נוסף לאחר חודשים רבים, וכך להרוויח לא מעט זמן עד לכינוס הוועדה הבאה.

אם המשרד יבקש הארכה של התקופה (עשרת הימים שבהם עליו להוציא מכרז חדש), הוא ייאלץ להעביר לנציבות בקשה מנומקת.

באשר למכרזי בכירים המנוהלים על ידי הנציבות, נקבע שבאחריות אגף בכיר בחינות ומכרזים בנציבות לעדכן את הסמנכ"ל/ית הבכיר/ה למינהל ומשאבי אנוש במשרד הרלוונטי בתוך שלושה ימים מיום כינוס ועדת הבוחנים בדבר תוצאות הוועדה ומועד פרסום המכרז הפומבי.  

במכרזים הזוטרים המנוהלים על ידי המשרדים או יחידות הסמך, האחריות לביצוע ההנחיה מוטלת עליהם. עם זאת, אגף בכיר בחינות ומכרזים בנציבות יבצע מעקב ובקרה אחר פרסום המכרזים כדי לוודא שהם עומדים ביעד.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ