לא כולם מרוצים מהאקזיט של פרוטרום: "העובדים נותרו ללא נתח בהצלחה"

לאחר שהחברה נמכרה ב-7 מיליארד דולר ל-IFF האמריקאית, בהסתדרות אומרים כי "הסכם המכירה נעשה תוך הפרחה של הבטחות חסרות כל בסיס לגבי המשך פעילות החברה בישראל" ■ פרוטרום: "החברה רואה בעובדיה נכס ראשון במעלה, ותמשיך להקפיד לשמור על זכויות העובדים גם בעתיד"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל פרוטרום בשווייץ
מפעל פרוטרום בשווייץ

פרוטרום , יצרנית תמציות הטעם והריח, נמכרה השבוע לחברת IFF ב-7 מיליארד דולר. עם זאת, נראה שלא כולם בחברה חוגגים את האקזיט הגדול. מהודעה ההסתדרות עולה כי בקרב העובדים יש חוסר שביעות רצון מן העובדה שהמכירה לא נעשתה תוך כדי התייעצות עמם, ולא ברור כמה כסף הם ישלשלו לכיסם, אם בכלל.

מההסתדרות נמסר: "הסכם המכירה של פרוטרום הותיר את ציבור העובדים - שבזכותם הגיעה החברה להישג המרשים והתקדימי - ללא כל נתח בהצלחה, למעט קומץ בכירים. ההסכם נעשה תוך הפרחה של הבטחות כלכליות חסרות כל בסיס לגבי המשך פעילות החברה בישראל - ובפועל לא ניתנה כל הבטחה קונקרטית להמשך התעסוקה של העובדים ושמירה על זכויותיהם.

"נציגות העובדים דורשת לפתוח במשא ומתן במטרה לשמור את זכויות העובדים המעוגנות בהסכם הקיבוצי, לשפר את תנאי עבודתם ולקחת בחשבון גם את העובדים כחלק אינטגרלי הזכאי ליהנות מרווחי המכירה. ההסתדרות החדשה במרחב חיפה בראשות משה מזרחי לא תיתן יד לפגיעה בעובדי פרוטרום"

מפרוטרום נמסר בתגובה: "פרוטרום רואה מאז ומתמיד בעובדיה שותפים להצלחת החברה. יודגש כי במסגרת ההסכם עם IFF הובטח המשך הפעילות היצרנית ופעילות המו"פ בישראל, בהיקפה הנוכחי, ל-3 שנים לפחות - תוך כוונה להגדיל את הפעילות ולא לצמצמה. פרוטרום רואה בעובדיה נכס ראשון במעלה, ותמשיך להקפיד לשמור על זכויות העובדים גם בעתיד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker