בית הדין לעבודה נגד עובדי נמל אשדוד: הפסיקו את השיבושים בנמל

זהו ניצחון זמני להנהלה במאבק הבלתי פוסק בינה לעובדי הנמל, במקביל לדיונים המשותפים שמנהלים הצדדים על יישום הרפורמה ■ בשבוע שעבר ירדו התפוקות בנמל באופן דרמטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

סגן נשיא בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, השופט צבי פרנקל, הוציא אתמול (א') צו מניעה זמני המורה להסתדרות ולוועדי העובדים בסקטור התפעול והציוד המכני שלא להשבית, לשבש או לקיים עיצומים הפוגעים בעבודה הסדירה והתפוקות התפעוליות של נמל אשדוד. הצו השיפוטי מתייחס גם לכלל העובדים באופן אישי, ומורה להם לשמור על שקט תעשייתי מלא בנמל. הצו הגיע לאחר שמוקדם יותר אתמול הגישה הנהלת חברת נמל אשדוד בקשה למתן צו מניעה כנגד השיבושים בנמל.

הנהלת הנמל צירפה לבקשתה דו"ח מיוחד שערך הסטטיסטיקאי פרופ' קמיל פוקס, שבו הוא קובע כי במהלך השבוע שעבר חלה ירידה של יותר מ-20% בתפוקות התפעוליות של הנמל בהשוואה לשבוע המקביל ב-2017. פרופ' פוקס קבע עוד כי במהלך משמרת ב' בשבוע שעבר חלה ירידה של 28% בכמות המכולות שנפרקו בשעה, ובמקביל חלה עלייה של 39% בזמן הטיפול במכולה במהלך משמרת זו.

הדו"ח מלמד כי העובדים נוקטים "שביתה איטלקית", וגם כשהם מגיעים לעבודה, הם עובדים לאט באופן מיוחד ותפוקותיהם נמוכות. הדבר פוגע לא רק בלקוחות אלא גם בעובדים עצמם, שרוב שכרם מורכב מפרמיות המבוססות על תפוקות.

החלטת בית הדין נחשבת ניצחון להנהלה, אלא שהעובדים כבר הוכיחו כי יש להם שיטות יצירתיות להאט את העבודה, במטרה להוכיח מי חזק יותר במשא ומתן שאמור להסתיים ביוני בנושא הסכם העבודה החדש בנמל. כזכור, העובדים דורשים לא רק תנאים מופלגים לנשארים והעוזבים העתידיים בתוכנית הפרישה מרצון, אלא גם להיות אלה שיפעילו את הנמל החדש שצפוי להתחיל לפעול ב-2021.

בשל השיבושים הקשים באשדוד, כמה חברות ספנות פנו באחרונה לנמל חיפה, אלא שגם שם יש לא מעט עיצומים מצד העובדים כמו גם הצטברות גדולה של מכולות בשל עצירת קו הרכבת מחיפה לבנימינה בשבוע שעבר.

מחברת נמל אשדוד נמסר: "אנו קוראים להסתדרות, לוועדים ולכלל העובדים לכבד את החלטת בית הדין. שיבושי העבודה והירידה בתפוקות במהלך השבוע שעבר גרמו לפגיעה קשה בשירות של הנמל ללקוחותיו, ובסופו של דבר עניין זה מגיע לפתחם של כלל העובדים בחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker