בית הדין לעבודה קבע: אלון חסן לא יוכל לשוב לנמל אשדוד

בית הדין האזורי לעבודה החליט לא לחייב את הנהלת הנמל להשיבו לתפקיד, לאחר שזוכה מכל האישומים נגדו ■ בנמל אשדוד מתעקשים כי חסן יישאר במעמד של עובד מושעה עד שהמדינה תחליט האם לערער על פסק הדין

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון חסן
אלון חסןצילום: עופר וקנין

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע החליט היום (ה') לדחות את עתירתו של אלון חסן, שביקש לחייב את הנהלת נמל אשדוד להשיבו לעבודה. חסן, לשעבר יו"ר ועד עובדי הציוד המכני בנמל, דורש לשוב לעבודתו לאחר שבסוף מארס זוכה מכל האישומים נגדו.

מאז שנפתחה החקירה הפלילית נגדו, הסטטוס של אלון חסן בנמל הוא של עובד מושעה. הנהלת הנמל הודיעה כי עד שפסק הדין לא יקבל מעמד של פסק דין חלוט (כלומר, המדינה תכריע האם להגיש ערעור על פסק הדין) – חסן ייוותר במעמד של עובד מושעה.

בית הדין קיבל את עמדת הנהלת הנמל וקבע כי "כל עוד קיימת אפשרות הערעור, הרי שההליכים בעניין טרם הסתיימו, והפרשנות ההגיונית היא כי ההשעיה תמשיך להיות תלויה ועומדת, עד לסיומם של ההליכים כולם". את הנהלת נמל אשדוד ייצג עו"ד יעקב מלישקביץ׳, שותף בנ. פינברג ושות׳.

לפני כחודש הגיע חסן לנמל אשדוד וביקש להיכנס למקום, אך אנשי הביטחון לא איפשרו לו לעבור בשער ואף הזעיקו את קצין הביטחון, שחיזק את עמדתם. בעקבות התקרית, ועד עובדי הציוד המכני שלח מכתב למנכ"ל הנמל, איציק בלומנטל, בדרישה לקבל הבהרות: "לאחר שנודע כי אלן חסן לא הורשה להיכנס בשערי הנמל, נבקש הסבר מפורט כיצד קרה הדבר ועל סמך איזה בסיס משפטי מסרבת ההנהלה להכניסו".

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה: "החברה פועלת בעניין אלון חסן בהתאם לדיני העבודה, ההסכמים הקיבוציים והוראות רשות החברות הממשלתיות. אלון חסן הינו במעמד של עובד מושעה מחברת נמל אשדוד. ההחלטה בעניינו תתקבל רק לאחר פסק דין חלוט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker