נתניהו מתקפל? תבוטל ועדת האיתור למינויה של עפרה ברכה לנציבת שירות המדינה

אתמול הודיעה המדינה לבג"ץ כי הוועדה הנוכחית תבוטל - ותוקם ועדה חדשה למינוי מועמד לנציבות שירות המדינה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו ועפרה ברכהצילום: אוליבייה פיטוסי
טלי חרותי-סובר

סוף לסאגה? המדינה הודיעה לבג"ץ אתמול (א') כי היא מבטלת את הוועדה שהוקמה על מנת לאשר את מינויה של עפרה ברכה, מועמדת ראש הממשלה לתפקיד נציב שירות המדינה, וכי תפעל להקמת ועדה חדשה.

בשלב זה ממלא אודי פראוור את תפקיד הנציב, וזוכה בחוות דעת טובות על תפקודו. על אף שאמור היה לצאת לגמלאות במארס האחרון, הוארכה כהונתו עד סוף יוני. לא מן הנמנע כי בסופו של דבר יקבל פראוור את התפקיד הקבוע, אלא אם ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך בהתעקשות למנות את ברכה, או כל מועמד אחר.

מדובר בשינוי כיוון בסאגה ארוכה שהחלה לפני כשנה, כאשר ראש הממשלה הודיע על מינויה של ברכה, מנהלת זוטרה יחסית ממשרד הפנים, לתפקיד נציב שירות המדינה. תפקיד הנציב מיותם כבר שנה, מאז סיים משה דיין את הקדנציה שלו. את התפקיד ממנה ראש הממשלה - שמעביר החלטתו לוועדה מיוחדת שאמורה לדון במינוי ולאשרו.

לצורך מינויה של ברכה, מינוי שזכה לביקורת קשה בתקשורת ובקרב בכירים בשירות המדינה, הוקמה ועדה ובה שלושה חברים. בעתירה לבג"ץ שהגיש ד"ר רפי נץ צנגוט, נטען כי שניים מהם, נגה קינן ואריה בר, שנחשבים למקורבי נתניהו, לא נבחרו על פי הנוהל לבחירת נציגים בוועדות מינוי מהסוג הזה - שבדרך כלל נעשה על פי סדר א-ב מתוך המאגר המאושר. בנוסף, יו"ר הוועדה, פרופ' רון שפירא, התפטר מכיוון שלא רצה להיות חתום על מינויה של ברכה, והחליף אותו השופט בדימוס חנן אפרתי.

נץ צנגוט דרש כי הוועדה לא תכונס. לפני כחודש דרש בג"ץ מהמדינה להסביר מדוע היא מתעקשת על הרכב הוועדה הנוכחי. אתמול הודיעה המדינה כי "מטעמים מעשיים, נוכח פרק הזמן שחלף למן תום תקופת כהונתו של הנציב הקודם והצורך לקדם את המינוי במהירות האפשרית, בדעתה לפעול למינוי מחדש של נציגי הציבור בוועדה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker