יועצי תקשורת זועמים: "חשש לתפירת מכרז ברשות לפיתוח ירושלים"

דרישה משונה הוכנסה למכרז יחסי הציבור שפירסמה באחרונה הרשות לפיתוח ירושלים: משרד ובו 36 שכירים קבועים לפחות ■ הרשות: "הורדנו את מספר העובדים המינימלי, ניהול הפעילות התקשורתית מורכב ודורש מקצועיות במגוון תחומים"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הר הבית בירושליםצילום: Oded Balilty/אי־פי
טלי חרותי-סובר

מכרז לשירותי יחסי ציבור שפירסמה לאחרונה הרשות לפיתוח ירושלים עורר סערה בקהילת יועצי התקשורת ויחסי הציבור בישראל. זאת בשל סעיף שהוכנס – תנאי סף עבור השירותים שהיא מבקשת לשנתיים הבאות, הכוללים חבילת יחסי ציבור שלמה, הוא משרד שעובדים בו לפחות 36 שכירים קבועים.

"מדובר בדרישה הזויה שמסמנת תפירה גסה ולא חכמה של המכרז", אומר גורם בכיר. "להערכתי עומדים שלושה משרדים גדולים בישראל בתנאי הזה, וגם זה לא בטוח. גרוע מזה – אין בה צורך בכלל".

מבדיקת דרישות המכרז עולה כי אכן לא ברור מה הקשר בין מספר השכירים הקבועים במשרד, לבין הדרישות המפורטות בו, בעיקר על רקע העובדה שהמכרז מאפשר למתמודדים להציג שימוש בשיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים, למשל בתחומי דיגיטל.

"מדובר בתנאי מאוד לא סטנדרטי, שמעלה את השאלה האם המכרז לא הוכן מראש עבור אחד ממשרדי הפרסום שיש להם גם מחלקת יח"צ, או עבור אחד ממשרדי ייעוץ התקשורת שמישהו ברשות רוצה בייקרו", מסכם הגורם.

הדרישה למספר עובדים כתנאי בסיס מוכרת היטב ממכרזי המגזר הציבורי, גם אם לא בתחום התקשורת. אחת הטענות הקבועות של עסקים קטנים ובינוניים היא בנושא הדרתם ממכרזי המדינה, בשל אותה דרישת הסף שאין לה קשר לעבודה הנדרשת. כך למשל, לא פעם נדרש מספר גדול של עורכי דין  או רואי חשבון בפירמה שניגשת למכרז של משרד ממשלתי או יחידת סמך, על אף שאת העבודה עושים אנשים בודדים. כאמור, בתחום התקשורת הדרישה הזו אינה מקובלת, ובשל האישור להתקשר עם גורמים חיצוניים – גם לא רלוונטית.

תנאי לא מקובל נוסף, המופיע במכרז הרשות לפיתוח ירושלים, קובע כי את האנשים שיעסיק הזוכה הוא לא יוכל לפטר או להחליף במשך כל תקופת המכרז ללא אישור בכתב של הרשות, זאת על אף שנותן השירות הוא המעסיק, ולא הרשות.

בעקבות התגובות ופניית TheMarker, נסוגה הרשות באופן חלקי מהדרישה, ומסרה: "הרשות לפיתוח ירושלים הנה גוף ציבורי הפועל, כפי שמצופה מגופים ציבוריים, בסטנדרט של שקיפות בהתנהלותה, ועל פי כללי מנהל תקין. ניהול הפעילות התקשורתית מורכב ודורש מקצועיות במגוון רחב של תחומים (תיירות, טכנולוגיה, תעשייה, תרבות, נדלן ועוד) ומגוון פלטפורמות, לרבות פעילות יח"צ, דוברות, תוכן, דיגיטל ורשתות חברתיות. על כן, הפנייה לקבלת הצעות יועדה למשרדים גדולים המסוגלים לספק את כלל השירותים שלהם זקוקה הרשות, תוך העמדת כוח האדם הנדרש לכך. בעקבות כמה פניות שהתקבלו בנושא, הוחלט להוריד את הדרישה ולהעמידה על מספר של 25 עובדים, ובכך לאפשר גם למשרדים נוספים להתמודד, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של איכות ורמת שירות להם נדרשת הרשות לפיתוח ירושלים".

את יחסי הציבור כרגע נותן לרשות לפיתוח ירושלים משרד דבי תקשורת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker