יוסי מטיאס מגוגל: "לא די בלימוד שפות תכנות, כי היסודות חשובים יותר - ילדים בני 14 בונים אפליקציות"

מנכ"ל מנכ"ל מרכז מחקר ופיתוח של גוגל ישראל נאם היום בכנס תעשייה ואקדמיה שנערך במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה שבכרמיאל ■ בין השאר הספיק להציג טכנולוגיה של גוגל שמסוגלת לתרגם סימולטנית שפות שונות ■ עודד טירה אמר כי תמצית הקיום של התעשייה ומדינת ישראל הוא במלחמה מול המתחרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרופ' יוסי מטיאס, מנכ"ל מרכז מחקר ופיתוח של גוגל ישראל, התייחס לתחרות בין גוגל לפייסבוק בכנס תעשייה ואקדמיה שנערך היום במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה שבכרמיאל. "התחרות הקיימת עם פייסבוק היא דבר טוב", אמר. "יש הרבה חברות קטנות וחדשות שצצות והשאלה האמיתית היא לא האם אנחנו מפחדים מפייסבוק או לא, אלא מי תהיה החברה שתהפוך בעתיד לדבר הגדול הבא. בסופו של דבר התחרות מקדמת אותנו כי הציבור מתרגל מאוד מהר למה שקיים ומצפה לעוד, וזה התפקיד שלנו".

בהרצאתו הציג מטיאס טכנולוגיה של גוגל שמסוגלת לתרגם סימולטנית שפות שונות והדגים כיצד הוא יכול לדבר בעברית ולתרגם את המשפט באותו הרגע לסינית ולספרדית. מטיאס התייחס גם ללימודי טכנולוגיה ומדעי מחשב באקדמיה, ואמר כי לדעתו אין מקום ללמד את הסטודנטים את השפה הטכנולוגית אלא רק עקרונות בסיסיים בטכנולוגיה.

"היום יש כבר הרבה ילדים בני 14-15 שבונים אפליקציות מוצלחות ומשחררים אותם לעולם. לטעמי לא די ללמד היום סטודנטים שפת תכנות אבל חשוב מאד ללמוד את היסודות, כי קרוב לוודאי שהשפה לא תהיה קיימת בעוד שנה-שנתיים ובמקומה תקום שפה חדשה. צריך לתת לסטודנטים להתפתח לבד".

עודד טירה, לשעבר יושב ראש התאחדות התעשיינים בישראל וכיום מכהן כנשיא פניציה אמריקה ישראל, אמר כי "היום אנחנו נמצאים בזירה תחרותית ביותר. המתחרים אורבים לך בכל פינה, ואתה צריך להילחם באופן תמידי. זוהי תמצית הקיום של מדינת ישראל ותמצית הקיום של התעשייה". טירה הוסיף כי "מחברה של למעלה מ-400 עובדים הפכנו לחברה של פחות מ-300". לדבריו, את כח האדם שקוצץ תפסו טכנולוגיות חדשות, שנועדו לשפר את מיצוב החברה בשוק העולמי. "כעת אנו בשלים לתהליך הפוך של גיוס עובדים חדשים", אמר.

פרופסור יוחנן ארזי, נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, אמר כי המכללה קיבלה החלטה אסטרטגית להיות מכוונת תעשייה ולפיכך עושה מאמצים רבים לקדם את שיתוף הפעולה בין התעשייה לאקדמיה. לצורך זה, הוקם המרכז ליזמות וחדשנות, שבמסגרתו נפגשים הסטודנטים עם אנשי תעשייה, מתקיימת התמחות הסטודנטים בתעשייה, נערך מחקר משותףו מרצים מהתעשייה משתלבים בתוכניות הלימודים.

בכנס הוצגו מודלים של שיתוף פעולה בין התעשייה לאקדמיה, שמטרתם טיפוח החדשנות בתעשייה מחד ובתוכניות הלימודים מאידך. המודלים כוללים פעילויות להטמעת חדשנות של חברי סגל וסטודנטים בתעשייה ומעורבות של התעשייה בקידום החדשנות בתוכניות הלימודים.

מיקי שרן, יו"ר התאחדות התעשיינים סניף צפון, אמר בכנס כי ההשקעה בחינוך לתלמיד נמוכה ביותר ביחס ל-OCED, אך מאחר ושיעור הצעירים גבוה מאוד ביחס למדינות רבות בגוף הזה, יש פוטנציאל כלכלי אדיר שמחכה למימוש. שולה כהן, ממלאת מקום ראש עיריית כרמיאל, אמרה כי מכללת אורט בראודה מספקת בכל שנה כ-300 מהנדסים לשוק העבודה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום