אלון חסן פנה לבית הדין לעבודה: מבקש לחייב את הנמל להחזירו לעבודה

בבקשה למתן צו, שהוגשה באמצעות ההסתדרות הלאומית, נכתב כי "מצופה היה כי נוכח זיכויו המוחלט והמהדהד של המבקש, ממקום העבודה ששימש לו כבית במשך כ-25 שנה, תקבל אותו המשיבה בזרועות פתוחות"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון חסן, היום בבית המשפט
טלי חרותי-סובר

אלון חסן, עד לפני ארבע שנים יו"ר ועד הציוד המכני בנמל אשדוד, אשר זוכה לאחרונה מכל האישומים נגדו, פנה הבוקר (א') באמצעות ההסתדרות הלאומית לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה למתן צו זמני שיורה לחברת נמל אשדוד לאפשר לו לשוב באופן מיידי לעבודה בנמל.

"מצופה היה כי נוכח זיכויו המוחלט והמהדהד של המבקש מכל האישומים, לאחר תקופה ממושכת בה הושעה (שלא כדין יש לומר) ממקום העבודה ששימש לו כבית במשך כ-25 שנה, תקבל המשיבה את המבקש חזרה 'בזרועות פתוחות', תוך התנצלות על ההליך המביש והקלוקל שבמסגרתו הושעה, ועל הסבל שנגרם לו במשך ארבע שנים", כתבו עורכי דינו. "משזוכה המבקש מכל האישומים המיוחסים לו – תקופת ההשעיה תמה, ויש להשיבו לעבודה מיד".

בהמשך הדברים מאשים חסן את הנהלת נמל אשדוד כי היא פועלת באופן שאינו תמים כלל, בחוסר תום לב, בניגוד לדין ובניגוד להוראות החלות על הצדדים, על מנת למנוע את שובו של המבקש לעבודה בנמל. כל זאת, לטענתו, מתוך חשש כי חזרתו של מי שכיהן כיו"ר ועד עובדי הנמל במשך שנים תפיח מחדש תקווה בקרב 1,300 עובדי הנמל כי זכויותיהם יוגנו ויישמרו. עוד טוען חסן כי הנהלת הנמל פועלת יד ביד עם ההסתדרות הכללית מחשש של השתיים כי חזרתו של חסן לנמל תוביל לאובדן אמון מלא של העובדים בהסתדרות הכללית.

חסן מבקש מבית המשפט לקבוע כי השעייתו מעבודתו בנמל בטלה, וכי הוא רשאי, כמו כל עובד אחר, לצאת ולהיכנס בשערי הנמל ללא כל הגבלה.

לפני כשבועיים ניסה חסן להיכנס לנמל אך נעצר על ידי כוחות הביטחון במקום. לטענת ההנהלה, המעמד של חסן כעובד מושעה ייוותר על כנו עד שתודיע המדינה אם היא מתכוונת לערער על פסק הדין בעניינו. בשלב זה המדינה עוד לא הודיעה דבר.

כפי שנחשף ב-TheMarker, הרוחות בנמל סוערות לאחר שחסן הקים קבוצת וואטסאפ הקוראת להשבתו המיידית לעבודה. באחת מההתכתבויות כינה חסן את חברי הוועד הנוכחי 'בוגדים' וטען כי מכרו את נשמתם לשטן כשהלכו עם ההסתדרות הכללית. הוא גם טען כי נדרשות בחירות חדשות כדי לאפשר לו לקבל מחדש את תפקידו, כשישוב לעבודה בנמל. כזכור, היה זה אלון חסן שחשב כי על העובדים לעבור לייצוג ההסתדרות הלאומית, יוזמה שנחסמה בבית הדין לעבודה בטענה שאין מחליפים ארגון מייצג תוך כדי דיונים מול המדינה.

כמו ההנהלה גם ועד העובדים, שנבחר רק באחרונה, מסרב לבחירות חדשות - עד אשר יהפוך פסק הדין בעניינו של חסן לחלוט.

הפנייה לבית הדין נעשתה על ידי עורכי הדין פז מוזר, מיכל רובינשטיין-נגרי ותהילה קייסרמן ממשרד עו"ד ליבליך מוזר, וכן עו"ד בטי מצר לוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker