בכיר בלשכת רואי החשבון התפטר - לאחר שהוגשו נגדו תלונות על הטרדה מינית

לאחר שהועלו נגד הבכיר תלונות בדבר התעמרות והטרדות מיניות ונכתב דו"ח על ידי מבקרת חיצונית - החליט הוועד לבקש דו"ח נוסף ובכך, למעשה, ניסה לדחות את אימוץ מסקנותיו ■ בחמישי האחרון חזר בו הוועד מהחלטתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הטרדה מינית במשרד. אילוסטרציהצילום: KatarzynaBialasiewicz / Getty Im

בכיר בלשכת רואי החשבון התפטר בסוף השבוע מתפקידו לאחר שהועלו נגדו תלונות, בין היתר בדבר הטרדה מינית לכאורה. ביום חמישי האחרון החליט הוועד המרכזי של הלשכה לבטל את החלטתו הקודמת בעניין המשך הבדיקות בנושא, ומהלשכה נמסר כי "הוועד קיבל את התפטרותו".

כפי שנחשף ב-TheMarker, עובדות בלשכת רואי החשבון טענו כי הוטרדו מינית, מילולית וכן סבלו מהתעמרות על ידי עובד בכיר מאוד בלשכה. עיקר הטענות היו בנושא התנהגות לא הולמת, שכוללת צעקות ועלבונות - אך שתי טענות חרגו מנושא ההתעמרות: עובדת אחת סיפרה כי לפני קרוב ל-15 שנה נכנס אליה הבכיר לחדר וביקש שתעשה לו עיסוי. עובדת אחרת סיפרה כי לאחרונה העיר על המראה החיצוני שלה והשווה אותו למראות שנראים בערוץ סקס גרמני. הבכיר היה מעורב בעבר בפרשיה נוספת, שלא במסגרת הלשכה.

התלונות הוגשו לנשיא לשכת רואי החשבון, יזהר קנה, שבעצת הייעוץ המשפטי של הלשכה פנה לשופטת בדימוס אורלי סלע וביקש שתבדוק אותן ותגיש דו"ח. זו אכן בדקה והדו"ח הוצג לפני הוועד המרכזי בישיבה מיוחדת. בישיבה הועלתה בין היתר דרישה לשלוח את כל מי שידע על הדו"ח למכונת אמת כדי לבדוק מי מהם דיבר עם עיתונאים. נשיא הלשכה גם נתן הוראה לעובדי הלשכה שלא לדבר עם התקשורת. אחד המתמודדים על תפקיד יו"ר הלשכה הבא, רו"ח ז'ק בלנגה תבע כי הבכיר יתפטר מכל תפקידיו

בתום הדיון הסוער החליט הוועד כי "קודם לקבלת החלטה בנושא תיערך בדיקה משלימה על ידי גורם נוסף, שתוצאותיה יוגשו בעוד שלושה חודשים". לפני שלושה ימים נסוג כאמור הוועד מההחלטה, וקיבל את הדו"ח המקורי - מה שהוביל להתפטרות הבכיר.

בלשכה מתנהלים בימים אלה שלושה קמפיינים לבחירת היו"ר הבא בבחירות שיערכו בספטמבר-אוקטובר. המועמדים לתפקיד הם רואי החשבון איריס שטרק, כיום סגנית היו"ר, חן שרייבר וז'ק בלנגה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker