אלון חסן נגד ועד נמל אשדוד: "בוגדים. חייבים לעזוב את ההסתדרות"

חסן הקים קבוצת וואטסאפ בשם "מחזירים את אלון חסן דחוף", ובה הוא משמיע ביקורת נוקבת נגד הוועדים בנמל ומאיץ בעובדים לעזוב את ההסתדרות הכללית ■ הוועד: "מי שקורא לנו בוגדים צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו"

טלי חרותי-סובר
אלון חסן בנמל אשדוד
אלון חסן בנמל אשדודצילום: איליה מלניקוב

אם מישהו סבר שיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר אלון חסן, ינוח על זרי הדפנה לאחר זיכויו מכל האישומים שהוגשו נגדו - הוא צפוי להפתעה. בקבוצת הוואטסאפ החדשה שהקים - "מחזירים את אלון חסן דחוף" - הוא כבר כותב נגד הוועד הנוכחי של עובדי הציוד המכני - שבראשו עמד עד לפני ארבע שנים - ונגד עשרת הוועדים האחרים בנמל.

חסן לא בוחל במילים, ומאיץ בעובדים לעזוב את ההסתדרות ולעבור להסתדרות הלאומית. כך למשל, במענה לאדם שכותב: "ביום שהוועד הנוכחי יתן לאלון את הקרדיט להיכנס לתפקיד אני אעשה ניתוח לשינוי מין",  עונה חסן: "הוועד הזה מכר את נשמתו לשטן, אבל אני ממש לא צריך שהוועד הזה יתן לי קרדיט או שיפנה לי את המקום.. הם צריכים דבר אחד לעשות, לא לחתום על שום הסכם, כיוון שהם איבדו את הלגיטימציה. ברגע שהם הפכו להיות משרתים של ההסתדרות ושכחו שהם נציגי עובדים הם לא ראויים להתייחסות. פעם אחת בוגדים, תמיד בוגדים".

עוד ממשיך חסן בהודעותיו, "הרוויזיה והשינוי צריך להיות בכל הוועדים בנמל, כולם הפכו להיות משרתים של ההסתדרות, שיהיה לכם ברור – עובדי נמל אשדוד חייבים לעזוב את ההסתדרות".

אלון חסן בקבוצת וואטסאפ
אלון חסן בקבוצת וואטסאפ

עובדי נמל אשדוד אכן ניסו בעבר לעבור לייצוג על ידי ההסתדרות הלאומית, אך נחסמו על ידי בית הדין לעבודה, שקבע כי לא ניתן להחליף ארגון יציג בזמן שמאבק העובדים - במקרה זה בנושא הרפורמה בנמלים - נמצא בעיצומו.

לדברים הקשים מצדו של חסן משיבים בוועד הנוכחי כי "בימים האחרונים אנו ערים לניסיונות ארס והסתה נגד חברי הוועד מצד אדם אחד, שבאמצעות לחץ מסיבי על העובדים מנסה ליצור בסיס שקרי ונוקט לשון הרע כנגדנו. האמירות נגד חברי הוועד 'מכר נשמתו לשטן' ו-'בוגדים' מצדו, הן חציית גבול וחוטאות לאמת. 

"מי שקורא לנו בוגדים צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו, לפתוח מילון ולבדוק את ההגדרה לבגידה - ואז לשאול את עצמו איך ולמה הגיעו העובדים לאן שהגיעו. אנחנו דרשנו להחזיר את אלון חסן לנמל! הוא מצדו מסית נגדנו, אין אבסורד גדול מזה.  

"במשך כל התקופה שבה אלון נאבק על חפותו - אנחנו נאבקנו ועדיין נאבקים בשביל העובדים. כל מי שהגיע היום להביע מחאה, נוכח לגלות שכולנו באותו צד ופעלנו להשבתו. אנחנו חוזרים ומדגישים - מעולם לא פעלנו נגד חזרתו של אלון לעבודה בשום דרך.  להפך. אבל כרגיל, את התודות הוא דורש לעצמו וכל אחד אחר שאינו עושה דברו בעיניו - אפס! אנחנו הספקנו להכיר גם את הלאומית וגם את הכללית, אז שיעורי בית כבר עשינו! אנחנו מסמלים ועד אחראי, מגובש, מאוחד ומסור, ועל כך בחרו בנו ונתנו בנו אמון - ואנו נמשיך לפעול בשבילם ורק בשבילם".

פסק הדין שניתן בעניינו של חסן עדיין אינו חלוט, ולמדינה נותרו כמה שבועות להחליט אם תערער עליו. לכן חסן עדיין נחשב עובד מושעה, ובשבוע שעבר נעצר בפתח לנמל - כשניסה להיכנס למתחם. עם זאת, כאמור, בשלב זה הוא לא חוסך במלים. חסן כבר הודיע כי הוא מבקש להתמודד בבחירות חדשות על ראשות הוועד - שנבחר רק באחרונה. הוועד מצדו הודיע כי אין לו כוונה להכריז על בחירות חדשות לצורך התמודדותו של חסן. בימים האחרונים נפגשו נציגי הוועד וההנהלה, כדי לדון בדרישות העובדים במטרה לחתום על הסכם משותף עד ליוני, שיאפשר פרישה מרצון וכן תחילת יישומה של תוכנית התייעלות - אותה דורשים משרד האוצר והתחבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker