"שלישי בשבילי": הצעד הראשון של ערן יעקב ברשות המסים

רשות המסים מצטרפת לטרנד "שלישי בשבילי" ■ מעתה לא יתקיימו ברשות ישיבות בימי שלישי החל מ-15:00

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין רשות המסים בירושלים
בניין רשות המסים בירושליםצילום: ליאור מזרחי

מכתב ששלח ראש רשות המסים החדש, ערן יעקב, להנהלה המורחבת של הרשות אתמול (ב') נשא את הכותרת: "'שלישי בשבילי' - איזון חיים אישיים ועבודה, קביעת ישיבות בשעות אחר הצהריים".

"אני רואה חשיבות גבוהה לכך שאנחנו, כארגון ומקום עבודה, נאפשר איזון בין חיי העבודה לבין חיי המשפחה והחיים האישיים, לצד פיתוח מקצועי והעלאת פריון העבודה", כתב יעקב. "כדי לתמוך באיזון בין פנאי לעבודה החלטתי כי בימי שלישי לא יתקיימו ישיבות ודיונים ברשות המסים לאחר השעה 15:00, וזאת כמובן ביחידות המתנהלות במסגרת יום עבודה בתקן הרגיל. אני תקווה כי הסדר זה יתרום לחיי הפנאי והמשפחה של עובדות ועובדי רשות המסים, לצד הפיתוח המקצועי והקריירה".

האג'נדה של יעקב, המנהל כיום 6,000 איש, כוללת "אפס סובלנות לעצלנות מצד אחד, ומצד שני יצירת צעדים תומכי ארגון. צעד זה יאפשר לעובד ללכת למשפחתו בימי שלישי בשעה מוקדמת. הכרזתי מיד כשהגעתי לרשות המסים שבימי שלישי אני עם הבנות שלי", כותב יעקב, שלא עשה את הצעד הזה בשנה שבמהלכה היה הממונה על השכר וניהל 80 עובדים, ומוסיף: "ברשות תהיה עבודה קשה, אך הוגנת. ינקטו צעדים נוספים כדי להפוך את הארגון לבית". 

יצוין כי רשות המסים מצטרפת להחלטה קיימת במשרדי ממשלה, כמו למשל, במשרדי התחבורה, התיירות והבריאות. באפריל 2017 פנתה שדולת הנשים לנציבות שירות המדינה וביקשה כי זו תורה שפעמיים בשבוע לא יתקיימו ישיבות אחרי השעה 15:00 במשרד הממשלה. כרגע זו אינה הוראה גורפת אלא יוזמה ספורדית של כל מנכ"ל. חלקים אחרים של משרד האוצר, למעט רשות המסים, עדיין לא הצטרפו ליוזמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker