העוזרים המשפטיים ישבתו שוב מחר: "הנהלת בתי המשפט נהגה בנבזות"

העוזרים המשפטיים לשופטים חוזרים לשבות, בעקבות כישלון המשא ומתן עם האוצר והנהלת בתי המשפט ■ ועד העוזרים המשפטיים: "לא נגיע לאף ישיבת משא ומתן עד שנושא ההסכם הקיבוצי יוסדר"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה של העוזרים המשפטיים
טלי חרותי-סובר

לאחר שבית הדין לעבודה מנע את שביתת העוזרים המשפטיים עד יום ה' האחרון, ולאחר כשלון נוסף של המשא ומתן, השביתה אמורה לצאת לדרך מחר (ב'), אלא אם שוב תגיע המדינה לבית המשפט ותבקש למנוע אותה.

"האוצר והנהלת בתי המשפט הונו אותנו", אומרת  עו"ד שרית טוביס, יו"ר ועד העוזרים המשפטיים. "הם כינסו את האסיפה הכללית והתנהגו כאילו הם קרובים להסכמות איתנו, תוך שהם למעשה מותירים סעיף מהותי מאין כמוהו לא פתור והופכים אותו מעניין משפטי פעוט - לעיקרון. אנחנו הגענו מלאים ברצון טוב להגיע להסכמות ולפתור את הסכסוך בן עשר השנים – אך האוצר והנהלת בתי המשפט שוב נהגו בנבזות, תוך שהם גורמים לדחיית השביתה ומונעים מאיתנו את זכותנו הלגיטימית לשבות. לצערנו, אין ערך להסכמות שכבר החלו להתגבש.

לדברי טוביס "ועד העוזרים המשפטיים חוזר לשבות, ללא הגבלת זמן. לא נגיע לאף ישיבת משא ומתן נוספת עד שנושא ההסכם הקיבוצי יוסכם על האוצר והנהלת בתי המשפט. כל הסכמה תהיה במסגרת של הסכם קיבוצי בלבד. מדובר במושכלות יסוד ביחסי עבודה קיבוציים ולשם כך נאבקו העוזרים המשפטיים שנים רבות. השתלשלות הדברים מעידה שוב כי אין הוכחה גדולה מזה לחשיבותו של אמצעי השביתה וכי אין דרך אחרת להשגת מטרות ההתארגנות. מחר נודיע לבית הדין כי אנו מתכוונים לפתוח בשביתה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker