שיאן השכר במגזר הציבורי: 230 אלף שקל בחודש

בעשירייה הראשונה של השיאנים מופיעים שלושה רופאים מהדסה, שני רופאים משירותי בריאות כללית העוסקים ברפואה קהילתית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית החולים הדסה עין כרם בירושלים
בית החולים הדסה עין כרם בירושליםצילום: שירן גרנות

שכר של 230 אלף שקל ברוטו לחודש. זהו הנתון שמציג שיאן השכר בשירות הציבורי בדו"ח שיאני השכר שפירסם היום הממונה על השכר במשרד האוצר לשנת 2016.

עולם הרפואה שולט בטבלת השיאנים. בעשירייה הראשונה של השיאנים מופיעים שלושה רופאים מהדסה, שני רופאים משירותי בריאות כללית העוסקים ברפואה קהילתית. שני רופאים מאיכילוב ושלושה רופאים המשתייכים לבתי חולים של משרד הבריאות.

שיאני השכר

כשמתייחסים לרשימת הרופאים השיאנים - כדאי לזכור כי המשכורות המפורטות בה אינן כוללות את השכר שאותם רופאים מקבלים מפעילות פרטית שהם מבצעים בקליניקות פרטיות, וכי הרופאים העצמאים שאינם מופיעים בה מרוויחים אף יותר.

הנציג הראשון והיחיד בדירוג של מאה המשתכרים הבכירים שאינו משתייך אליו - מופיע במקום ה-35 בלבד - ומדובר במנהל מדור בבנק ישראל אשר משתכר 119 אלף שקל בחודש. מהבנק נמסר בתגובה: "לא מדובר בשכר, אלא בתשלום סוציאלי חד פעמי בגין אירוע שהתרחש לפני מספר שנים, ומפאת צנעת הפרט לא נוכל לפרט מי העובד ומה היה האירוע".

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

משרד האוצר איחד השנה בראשונה בין שני סוגי השכר שמקבלים רופאים שעובדים בבתי החולים הממשלתיים: שכרם הממשלתי בבית החולים ושכרם מעבודה נוספת דרך תאגיד הבריאות של בית החולים. כך תוקן עיוות רב שנים, שבמסגרתו נחשפנו רק לשכרם הכולל של רופאים שעובדים בבתי החולים של שירותי בריאות כללית, שמקבלים תלוש שכר אחד - אך לא ידענו מהו השכר הכולל האמיתי של רופאים בבתי החולים הממשלתיים, שכן הוא חולק לשני תלושי משכורת.

חידוש נוסף שחל השנה הוא צירופם לדו"ח של הרופאים העובדים בהדסה. אלו "נהנו" עד כה מחיסיון על שכרם, מאחר והדסה לא היתה גוף ממשלתי או נתמך. המידע היחיד הגלוי לגבי משכורות הרופאים בהדסה היה שכרם של חמשת מקבלי השכר הגבוה ביותר, דרך רשם העמותות. בעקבות הסכם ההבראה, שבמסגרתו מוזרמים למוסד 1.5 מיליארד שקל, הפך המוסד לגוף נתמך הכפוף לממונה על השכר ולמבקר המדינה - וכך נחשפות לראשונה המשכורות בו.

כפי שפורסם באחרונה ב-TheMarker, דירקטוריון הדסה אישר להנהלת המרכז הרפואי לשכור 25 רופאים "כוכבים" ולהעסיקם בהסכמים אישיים, וכפי הנראה גם בצורת העסקה שונה של פרילאנסרים, כלומר - לא כעובדי הדסה. בדרך זו ייתכן כי יוכלו לפחות חלק מהרופאים במוסד "לחמוק" מהביקורת של הממונה על השכר באוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker