"התעמרות קיבוצית של ממש": העוזרים המשפטיים ישבתו מיום ראשון - ללא הגבלת זמן

הליך הגישור שקיימו באחרונה נציגי ההסתדרות, הנהלת בתי המשפט ומשרד האוצר העלה חרס ■ לדברי הוועד, הנהלת בתי המשפט נוקטת פעולות שונות שכל תכליתן פגיעה בעוזרים המשפטיים, ובהן הקמת דור חדש של עוזרים ששכרם נמוך יותר

טלי חרותי-סובר
שביתת העוזרים המשפטיים
הפגנת העוזרים המשפטיים, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

העוזרים המשפטיים הודיעו אמש (ד') למנהל הנהלת בתי המשפט, מיכאל שפיצר, ולממונה על השכר באוצר, ערן יעקב, כי לאור כישלון המשא ומתן בעניין תנאי העסקתם הם יפתחו בשביתה ללא הגבלת זמן, החל מיום ראשון הקרוב ועד להגעה להסכם עקרונות קיבוצי.

לאחרונה קיימו נציגי ההסתדרות, הנהלת בתי המשפט ומשרד האוצר הליך גישור בן חודשיים. זאת, לאחר תשע שנים רצופות של מאבק להסדרת תנאי ההעסקה של העוזרים, שביתות וצעדים ארגוניים.

ועד העוזרים המשפטיים כתב בפנייתו כי "לדאבון הלב, גם הליך הגישור לא הוביל לתוצאה המיוחלת של הסכם עקרונות קיבוצי להעסקת העוזרים המשפטיים בשירות המדינה. הפערים בין הצדדים הם עדיין משמעותיים, ואנו מצויים במבוי סתום...גם לאחר שתי ישיבות בכירים ב-19 בפברואר ואמש, הסכם עקרונות כלל לא נראה באופק.

"יתר על כן, בד בבד עם הליכי המשא ומתן והגישור לחתימה על הסכם עקרונות קיבוצי כאמור, מוסיפה הנהלת בתי המשפט לפגוע ללא הרף בתנאי ההעסקה של העוזרים המשפטיים ולהרע אותם. זאת, באופן העולה לכדי התעמרות קיבוצית של ממש".

לדברי הוועד, הנהלת בתי המשפט נוקטת בפעולות שונות שכל תכליתן פגיעה בעוזרים המשפטיים, ובהן הקמת דור חדש של עוזרים ששכרם נמוך יותר, פרסום חלקי בלבד של משרות פנויות באופן המקשה על איוש המשרות על ידי העוזרים הקיימים במערכת, תשלום חלקי בלבד של השעות הנוספות שבוצעו, ועוד.

עו"ד שרית טוביס, יו"ר ועד העוזרים המשפטיים לשופטים, מסרה כי "ועד העוזרים המשפטיים לא יבליג עוד על הפגיעה בסקטור ועל ההידרדרות ההולכת ונמשכת במצבו. לפיכך, ובהתאם להחלטות האסיפה הכללית של העוזרים המשפטיים וההסתדרות, אנו מכריזים על שביתה ללא הגבלת זמן. אנו זמינים למשא ומתן מיום ליום, בכל שעה ובכל מקום, כדי לסיים אחת ולתמיד את הסכסוך הזה ולהגיע להסכם קיבוצי בר קיימא לטובת העוזרים המשפטיים, השופטים, מערכת המשפט והציבור כולו. ההתעמרות בעוזרים המשפטיים לשופטים, שעליהם נשענת מערכת המשפט כולה, צריכה להיפסק כאן ועכשיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker