הרשות לקידום מעמד האישה רוצה להיעזר בחברה של מוטי רייפ: "לשינוי אידיאל היופי"

בכדי לקדם את האג'נדה מבקשת הרשות, בראשות אוה מדז'יבוז', לאשר תשלום של 400 אלף שקל לחברה של רייפ כספק יחיד, לצורך פעילות במסגרת שבוע האופנה והפקת סרטונים ■ 50 אלף שקל ישולמו עבור "הפקת מושב בהשתתפות בכירי התעשייה"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוה מדז'יבוז'
אוה מדז'יבוז'צילום: ענבל מרמרי / הרשו

מסמך הנוגע לכוונה התקשר עם ספק יחיד או ספק חוץ, שהגישה הרשות למעמד האישה בראשות אוה מדז'יבוז' - יו"ר מועצת הרשות השנייה לשעבר - לחשב הכללי באוצר, מפרט מאות אלפי שקלים שהרשות מבקשת לשלם לחברה בבעלות מוטי רייף.

"הרשות לקידום מעמד האישה פועלת לשינוי אידיאל היופי", נכתב בבקשה. "במהלך מארס 2018 ייערך שבוע האופנה. הרשות מעוניינת לשתף פעולה עם מפיקי שבוע האופנה, במטרה להעביר דווקא במהלכו מסר כי מודל היופי יכול וצריך להיות גם אחרת.  במסגרת שיתוף הפעולה מבקשת הרשות לקידום מעמד האישה לרכוש:

■ חסות של הרשות לפרסומי שבוע האופנה ושילוב מסרים של הרשות, בעלות של 40 אלף שקל.

■ חסות של הרשות ושילוב מסרים והפקת תכנים עבור הרשות במתחם דיגיטל בפורטלים מובילים, בעלות של 60 אלף שקל.

■ הפקת מושב בהשתתפות בכירי תעשיית האופנה, עתונאים, מובילי דעת קהל ועוד, שיעסוק בדרכים לשינוי מודל היופי, בעלות של 50 אלף שקל.

■ הפקת סרטונים בהשתתפות טאלנטים של שבוע האופנה לשינוי מודל היופי המסורתי, בעלות של 50 אלף שקל לסרטון".

לא ברור כמה סרטונים בכוונת הרשות להפיק, אך בסעיף אומדן שווי ההתקשרות שבמסמך מצוין סכום של 400 אלף שקל.

בדברי ההסבר כותבים ברשות כי "נערכו חיפוש באינטרנט, שיחה עם מעצבים מובילים בתעשיית האופנה, עם מעצבי דעת קהל בשלל המגזרים ודיונים רבים, על מנת למצוא דרך לקידום היעד של שינוי מודל היופי. שיתוף הפעולה המוצע מציב את האג'נדה של הרשות לשנות את מודל היופי, תוך שימוש בפלטפורמה התקשורתית והציבורית של שבוע האופנה... הסרטונים שיופקו ישמשו הן בשבוע האופנה עצמו והן כחומרי הסברה של הרשות בהמשך".

להצדקת הבקשה להכרה בחברה של מפיק אירועי האופנה מוטי רייפ כספק יחיד, מסבירה הרשות כי "רייפ אינטרטיימנט בע"מ היא החברה שאחראית על כל הפעילות באירועים הללו, כולל הפקת הסרטונים שיתאימו לאירוע עצמו שהיא עצמה מפיקה. טבעי, נכון ומקצועי שהם יפיקו את הסרטונים. מעבר לכך, לרייפ אינטרטיימנט התקשרות עם מספר גדול של טאלנטים (דוגמניות ואמניות מהשורה הראשונה) שיופיעו בסרטונים, ולספקים אחרים אין אפשרות אחרת לגייס את כלל הטאלנטים לכיכוב בסרטונים".

ההתקשרות עם החברה של רייפ מתבקשת, אף כי לרשות הרשות, בהיותה גוף ממשלתי, עומדת לפ"מ – לשכת הפרסום הממשלתית, שאמורה להפיק עבור גופים ממשלתיים סרטוני תדמית וקמפיינים תקשורתיים. אלא שמדזיבוז' מבקשת אישור להתקשר עם גוף פרטי, שהיא מגדירה "ספק יחיד". לגבי העלות של 50 אלף השקלים שנקבעה לפאנל בהשתתפות בכירי התעשייה, לא סופקו במסמף הבהרות המצדיקות את הסכום.

עדי קאהן-גונןצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של עדי קאהן גונן

בהמשך לפניית TheMarker סירבו ברשות למעמד האישה לענות על שאלות או להגיב בנושא.

באחרונה החליטה מדז'יבוז' לשכור חברת יח"צ לרשות. החברה נבחרה מתוך שלוש חברות אליהן פנה המשרד במכרז פנימי וביקש הצעת מחיר. מדובר בלאופר גלאון, אותה חברה שליוותה את מדז'יבוז' גם כשהיתה מנכ"לית הרשות השנייה. בתגובה אמרה הרשות כי המשרד נבחר על סמך הצעת המחיר שהגיש.

עוד נחשף באחרונה ב-TheMarker כי מדז'יבוז' גייסה לעבודה ברשות את עדי קאהן- גונן, מי שנחקרה בפרשת בזק לאחר ששמשה כיד ימינו של שלמה פילבר במשרד התקשורת. קאהן- גונן הורשתה לחזור לעבודתה במשרד התקשורת לאחר החקירה, אך לא נמצא לה תפקיד, מאחר שבהוראת בית המשפט עליה להימנע מלהיות בקשר עם גורמים במשרד שקרובים לחקירה, או נמצאים בקשר עם חברת בזק. באישור בכירי משרד התקשורת עברה קאהן- גונן לעבוד תחת מדז'יבוז' - כשמשרד התקשורת משלם את שכרה. מדז'יבוז' טענה אז, כי "קאהן גונן היא עובדת מדינה מוערכת ומצטיינת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker